Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

ku
ku
1 10.05.2024 05:05:51

Luuuukaaaaa!!! Noro, kakšen odgovor Dallasa in Dončića po tisti katastrofi (video)

Dallas in Oklahoma sta odigrala še drugo tekmo konferenčnega polfinala. Dallas je prišel do zmage s 119:110 in izenačil serijo.

Po tisti pravi mali katastrofi na prvi tekmi s Oklahomo, so v taboru Dallasa na čelu z Luko Dončićem vsi poudarjali, da morajo v nadaljevanju serije vsi odigrati veliko bolje. Tudi slovenski zvezdnik na tisti tekmi ni blestel, za nameček pa ga je pri igri ovirala tudi poškodba kolena.

Že na začetku druge tekme je postalo jasno, da Dallas ne bo dovolil še ene takšne tekme, kot je bila tista prva. Gostje so hitro povedli s 13:2, pri tem pa je navijače Teksašanov bolj veselilo dejstvo, da je Dončić pri tem dosegel že dve trojki. Prav ta element košarkarske igre mu namreč v končnici ni stekel. Še več: do konca četrtine jih je skupno zadel 4 iz 5 poskusov, Dallas pa je tudi ob razigranem P.J. Washingtonu po prvih 12 minutah vodil s 36:32.

Dončić kljub prednosti Dallasa ni dobil veliko počitka, Teksašani pa so ob vročem dvojcu Dončić-Washington vodili že za 14 točk. A to je prebudilo domače, tako tiste na tribunah kot na parketu in Oklahoma je vrnila udarec z nizom 10:0, za nameček pa si je pri Dallasu prst poškodoval Daniel Gafford, ki pa se je vendarle vrnil na parket. Dallas je ob polčasu vodil s 68:62.

Drugi polčas je Oklahoma začela silovito, ni dovolila, da bi se Dallas še bolj oddaljil. Namesto tega je po manj kot 2 minutah tretje četrtine uspela izid izenačiti na 70:70, nato pa po trojki tudi povesti. A če je marsikdo misli, da bo to začetek konca Dallasa, se je zelo zmotil. Kidd je namenil nekaj počitka Luki Dončiću in na parket poslal Tima Hardawaya mlajšega, ki je prispeval nekaj pomembnih točk, novo trojko pa je dosegel tokrat izjemno vroči Washington in svoji ekipi prinesel vodstvo za 11 točk. Dallas pa je pred začetkom zadnje četrtine vodil za 99:89.

Dallas kljub pritiskom domačih košarkarjev se tudi v zadnji četrtini ni zlomil, gostje so napade domačih onemogočali tudi s trdno obrambo, na drugi strani pa so bili razigrani Dončić, Hardaway Jr. in Washington, ki je dosegel neverjetnih 29 točk. Prav toliko jih je dodal tudi slovenski zvezdnik, ki je prispeval še 10 skokov in 7 asistenc. Dallas je na koncu zmagal s 119:110. Dallas je bil predvsem boljši v trojkah, dosegel jih je 8 več od tekmeca.

Značke: luka-dončić, dallas