Velenjčani ostajajo na pravi poti

Rokomet 25. Apr 202421:10 > 26. Apr 2024 22:12 0 komentarjev
RK Gorenje Velenje

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 24. krogu lige NLB doma premagali Urbanscape Loko s 33:27 (17:14) in ostajajo na poti k naslovu slovenskih prvakov. Že v četrtek je Slovan v Štorah šokiral ekipo Celja Pivovarne Laško z 32:27.

Velenjčani so prišli do 19. zmage v sezoni in tako znova poskrbeli, da usoda ostaja v njihovih rokah. Škofjeločani so dvoboj presenetljivo odprli z vodstvom 4:1. Nekaj minut so gostje vodili, a so Velenjčani izenačili po desetih minutah (5:5) in nato po novem golu Jerneja Drobeža tudi povedli, prvič po uvodnem vodstvu 1:0. V 17. minuti je Tilen Sokolič zadel sedemmetrovko in prednost Velenja povišal na +3 (9:6).

Drugi polčas se je v začetku nadaljeval v enakem slogu. Gostje so lovili domače rokometaše, a so varovanci Zorana Jovičića še naprej imeli prednost dveh, treh golov. Po dobrih desetih minutah nadaljevanja pa je Loka le prišla na -1 (21:22), Aleksander Rudić pa je 15 minut pred koncem izid poravnal na 23:23.

A česa več gostje niso zmogli, Velenjčani so se spet umaknili na tri gole prednosti pri 26:23. Deset minut pred koncem dvoboja je bilo +4 (27:23), to pa je bila dovolj velika prednost Gorenja, da je tekmo varno pripeljal do konca in slavil s šestimi goli naskoka.

Junak Velenjčanov je bil z desetimi zadetki Sokolič, šest jih je dodal Enej Slatinek Jovičič. Pri Škofjeločanih je devet golov dosegel Jaka Soršak, po štirikrat sta bila natančna Andrej Dolenc in Matevž Jesenko.