Nepričakovan domač poraz železarjev, Celjani premagali Linz

Jesenice, 26. 10. 2023 21.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, M.J.
0

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi Alpske lige izgubili z ekipo Unterland Cavaliers z 2:5.

Gaber Glavič
Gaber Glavič FOTO: Miro Majcen

Jeseničani so v prejšnjem krogu v slovenskem obračunu v Celju premagali drugega slovenskega udeleženca lige, a šele po streljanju kazenskih strelov s 3:2. Danes pa so v Podmežaklo prišli hokejisti iz Južne Tirolske, ki so bili pred obračunom na sredini lestvice, Jeseničani pa so za tri točke zaostajali za Zell am Seejem. A danes železarjem ni šlo po načrtih. Že začetek je nakazal, da bodo težko prišli do želenih novih točk. Gostje so povedli v 11. minuti, potem pa na začetku druge tretjine ob igralcu več povišali na 2:0. Sledilo je kratko obdobje dobre jeseniške igre, v katerem so domači na hitro izenačili. Eric Pance ob "power playu" in Žiga Urukalo sta namreč v 25. in 26. minuti zadela v razmaku le 33 sekund. A popolnega preobrata ni bilo, že dobro minuto in pol zatem pa so Italijani še enkrat povedli.

Za nameček je še pred polovico tekme sledil še četrti plošček v mreži domačih. Takrat je mladega Bora Glaviča, ki je tekmo začel, v vratih zamenjal Žan Us, a Jeseničani so do konca tretjine dobili še en gol, ki je praktično že odločil dvoboj. V zadnji tretjini zadetkov ni bilo, domačim pa tudi ni uspelo stopiti prednosti Unterlanda.

Celjani premagali Linz

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige premagali drugo zasedbo Linza s 4:1. Celjani so v prejšnjem krogu v slovenskem obračunu regionalnega tekmovanja tesno izgubili z Jeseničani, a so se dobro upirali in so prvakom tega tekmovanja premoč priznali šele po streljanju kazenskih strelov. Tokrat je v Celje prišla ekipa, ki je bila na lestvici le mesto pred domačim moštvom. Po prvi tretjini brez zadetkov so prvi zadeli domači, Jakob Pečnik je v 24. minuti popeljal Celjane v vodstvo, ki pa so ga gostje ob igralcu več na polovici tekme izničili.

A že v drugi tretjini so domači spet vodili, zadel je Žan Flajs. Dobro igro iz druge tretjine in tudi dobro obrambno predstavo - vratar Jakob Brandner je na koncu zbral 38 obramb - so Celjani hitro kronali še s povišanjem vodstva, ko je na začetku zadnje tretjine zadel za 3:1. Steel Wings Linz pa kljub premoč v zadnjih minutah in več strelom ni bil nevaren za preobrat. Dve minuti pred koncem je domačo zmago potrdil Mikus Mintautiškis.