223827

Mega z zmago v Ljubljani nepričakovano gladko izločila Zmaje

Avtor: Blaž Magdič
21. 4. 2024, 22.30

Košarkarji Cedevite Olimpije so na drugi četrtfinalni tekmi lige Aba izgubili proti Megi z 71:85 (22:22, 41:45, 60:66). Ljubljančani so izgubili že prvo tekmo v gosteh z 98:119 in se tako poslavljajo od tekmovanja.

V ljubljanskem taboru so si na prvi domači tekmi po skoraj enem mesecu želeli podaljšati bivanje v končnici lige Aba. Po visokem porazu na prvem obračunu proti Megi so napovedovali več želje, boljšo obrambo in še marsikaj. Čeprav so tokrat pustili za malenkost boljši vtis, pa so Ljubljančani držali korak le nekje do sredine zadnje četrtine, nato pa je Mega naredila odločilno razliko za skupno zmago.

Mega se bo v polfinalu pomerila z boljšim iz obračuna Crvena zvezda – Studentski centar, v katerem Beograjčani vodijo z 1:0 v zmagah, drugo tekmo bosta ekipi igrali v ponedeljek. V polfinale sta se že prebila Budućnost, ki je izločila Zadar, in Partizan, ki je v dveh tekmah odpravil Igokeo.

Prva četrtina je minila v izenačeni predstavi, čeprav so gosti bolje začeli in povedli tudi z 12:6. Tudi drugih deset minut še ni dalo odgovorov glede zmagovalca, ekipi sta še naprej bili enakovreden boj, največja razlika je bila pet točk v korist gostov, ob glavnem odmoru so ekipi ločile štiri točke.

V uvodu tretje četrtine sta obe ekipi nanizali po nekaj točk v serijah, iz vsega tega se je bolje izvlekla Mega, ki je ob koncu prvih 30 minut poskrbela za dotlej največje vodstvo (66:58), v zadnjih deset minut pa vstopila s +6.

Šest minut in pol pred koncem tekme je bil domači strateg Zoran Martić primoran v novo minuto odmora, trojka Stefana Miljenovića je pomenila vodstvo Mege s 73:64. Ta pa ni pomagala, Miljenović je z novo trojko dve minuti pozneje zadel že za 80:64, od tega pa si domača zasedba ni več opomogla.

Pri Olimpiji, ki je zadela le tri od 27 metrov za tri točke, iz igre pa metala 34-odstotno (Mega 50-odstotno), je Shawn Jones prispeval 15 točk in devet skokov, Justin Cobbs je dodal 14 točk in sedem podaj, Alen Omić pa 11 točk in 13 skokov. Pri gostih sta po 20 točk prispevala Miljenović in Nikola Đurišić.

Vir: STA

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več