Bedene malo prekratek za 2. krog Queen'sa

15.06.2021
LONDON, V.B. - Američan Tiafoe je izenačil v medsebojnih tekmah z Bedenetom na 1:1.

Aljaž Bedene je bil blizu zmagi in 2. krogu na ATP500 turnirju v Queen'su, na koncu mu je zmanjkalo moči.

31-letni Ljubljančan, 60. igralec sveta, se je v 1. krogu travnatega ATP turnirja v Londonu v 1. krogu pomeril z Američanom Francesom Tiafojem in izgubil po treh nizih s 4-6, 6-3, 6-4.

Bedene je dobro začel obračun s 23-letnim Američanom, 65. na svetovni teniški lestvici, dobil uvodni niz, nato pa naslednja dva izgubil. Enkrat sta se že merila, leta 2016 na challengerju v Irvingu, takrat je na trdi podlagi zmagal Aljaž.

Sam dvoboj v Queen'su je trajal malo manj kot dve uri, Bedene pa je izstrelil kar 21 asov, Tiafoe 10 manj. Odločilen je bil izkoristek na drugem servisu, kjer je bil temnopolti Američan boljši. Brejkov ni bilo veliko, značilno za najhitrejšo podlago. Bedenetu je eden uspel v 1. nizu, Tiafou pa po eden v drugem in tretjem, kar je bilo dovolj za 2. krog. Razmerje točk je bilo 93:85.

Nastop v Londonu je Aljažu prinesel 14,650 evrov, a je ostal brez točk.