56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

Ljubezen iz šova: V štirih letih tretjič ...

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

sta
0 27.04.2024 20:06:52

Radomlje po ustaljenem receptu: točka na točko - obstanek

alesfevzer.com
Nogometaši Brava Kostela in Kalcerja Radomelj so se v 33. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

* Športni park Šiška, sodniki: Obrenović, Vidali, Brezovar.
* Strelca: 1:0 Pečar (11.), 1:1 Vokić (38.).
* Bravo: Orbanić, Kavčič, Jakšić, Gorenc, Španring, Selan, Trdin, Pečar (od 90+2. Štravs), Gidado (od 66. Kerin), Stanković, Poplatnik.
* Radomlje: Velić, Hrvoj, Korun, Dobrovoljc, Letaj (od 21. Marković), N'Landu, Barnabas, Malenšek (od 75. Posavac), Vokić (od 67. Krolo), Šošić, Kukovec (od 75. Da Cruz).
* Rumeni kartoni: Gorenc, Poplatnik; Barnabas.
* Rdeči karton: /.

Medtem ko je Bravo na varnem četrtem mestu in brez možnosti za dvig po lestvici na prva tri mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja, pa je bila tekma v Šiški pomembnejša za Radomljane, ki so še četrtič v zadnjih petih krogih delili izkupiček. Ti bijejo boj za obstanek predvsem z Aluminijem. Pred tem krogom sta imeli obe ekipi po 27 točk, zdaj jih imajo Radomljani 28. Do konca sezone pa jih čakajo še tekme z Rogaško doma, z Domžalami v gosteh in z vodilnim Celjem doma.

Ljubljančani so imeli prvo lepšo priložnost v sedmi minuti, ko je z roba kazenskega prostora za malenkost zgrešil cilj Gašper Trdin. Povedli pa so v 11. minuti, ko je Emil Velić pred svojimi vrati predolgo držal žogo, to mu je odvzel Martin Pečar in jo poslal v prazno mrežo.

Gosti so v 21. minuti opravili prvo menjavo, koleno si je znova poškodoval Elvis Letaj, zamenjal ga je Stipo Marković. Izbranci Darjana Slavica pa so še naprej kazali bore malo idej ob Bravovi čvrsti igri, v 32. minuti pa je vendarle malce zagrozil Dejan Vokić, je neoviran z glavo žogo poslal mimo vrat. Isti igralec je v 38. minuti sprožil še s prostega strela s 17 metrov in pogumnejšo igro kronal za lepim zadetkom za 1:1.

V drugem delu je v 51. minuti Matej Poplatnik prišel v ugoden položaj za strel z 12 metrov, vendar je žogo poslal čez gol, so pa Šiškarji v 55. minuti s prekrškom Radomljanom spet ponudili prosti strel v bližini kazenskega prostora, Madžid Šošić pa je slabih 20 metrov žogo poslal malo mimo vrat.

V 76. minuti je Velić s pravočasnim posredovanjem preprečil nov strel Poplatniku, zatem so imeli nekaj polpriložnosti tudi Radomljani, a bili nenatančni, v 89. minuti pa je na drugi strani Velić obranil strel Jakoslava Stankovića z roba kazenskega prostora in Luke Kerina z malce večje razdalje. Tik pred koncem je moral posredovati tudi še Bravo vratar Matija Orbanić in svoje delo opravil uspešno.

Bravo bo v 34. krogu v soboto gostoval pri Aluminiju, Radomlje pa bodo dan pozneje gostile Rogaško.