London, 20. 04. 2024 22.59 | Posodobljeno pred 26 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
0

Nogometaši Arsenala bodo vsaj do naslednjih nekaj dni na vrhu razpredelnice angleške nogometne lige. Izkoristili so dejstvo, da je Manchester City svojo tekmo 34. kroga zaradi sodelovanja v polfinalu pokala FA prestavil na maj, seveda pa so morali tudi dobiti tekmo proti v Woverhamptonu, kar jim je tudi uspelo. V gosteh so zmagali z 2:0.

Wolverhampton vs Arsenal
Wolverhampton vs Arsenal FOTO: Sofascore.com

Oba gola so dosegli ob zaključku polčasov, v prvem je z nekaj sreče mrežo zatresel Leandro Trossard, v peti minuti dodatka drugega pa še Martin Oedegaard. Preostali dve sobotni tekmi sta bila obračuna ekip z dna lestvice. Brentford je v gosteh kar s 5:1 premagal Luton, slednji je zamudil novo priložnost, da bi prišel na mesta, ki zagotavljajo obstanek v ligi. Dva gola je k zmagi gostov prispeval Yoane Wissa.

Bržkone pa se je od možnosti za obstanek dokončno poslovil Sheffield United, ki je v dvoboju zadnjega proti predzadnjemu moštvu le z 1:4 izgubil proti Burnleyu, ki kljub trem točkam ostal na predzadnjem mestu, a ima pred ekipo iz Sheffielda že osem točk prednosti.