Silovit vstop Colorada v drugi del končnice

Drugi športi 31. Maj 20217:53 0 komentarjev

Hokejisti v ligi NHL so začeli drugi krog končnice. Tampa Bay Lightning se je veselila zmage pri Carolina Hurricanes z 2:1, Colorado Avalanche pa je doma kar s 7:1 ugnal Vegas Golden Knights.

Posebej tesno je bilo v Raleighu, kjer je gostom s Floride zmago v 53. minuti zagotovil Barclay Goodrow.  Pred tem je Tampa povedla z igralcem več na ledu v 9. minuti druge tretjine, ko je zadel Brayden Point. Gostitelji so izenačili na začetku zadnje tretjine, ko so prav tako izkoristili številčno prednost na ledeni ploskvi. Pri Tampi je sicer pomembno vlogo odigral vratar Andrej Vasiljevski, ki je zbral kar 37 obramb.

V Denverju je moštvo iz Kolorada v drugem delu povedlo že s 5:0. Nathan Mackinnon in Gabriel Landskog sta dosegla po dva gola in podajo, Cale Makar je ob golu vpisal tri podaje. Ne gre spregledati, da so v zadnjem času pri Coloradu izredno razpoloženi tudi napadalci, saj so že na četrti zaporedni tekmi končnice dosegli pet golov in več, kar jim v zgodovini kluba pred tem še ni uspelo.

“Že od samega začetka tekme mi je bilo všeč, kako je igrala moja ekipa. Bili so neusmiljeni, odlično so drsali in vršili pritisk, ko niso imeli ploščka v svoji posesti,” je svoje igralce pohvalil trener Colorada Jared Bednar.