irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 02.06.2021 13:11:34

Nov velik uspeh najboljše SLOVENKE na OP Francije: to ji ni uspelo še NIKOLI v karieri!

Tamara Zidanšek je na odprtem teniškem prvenstvu Francije v Parizu v drugem krogu premagala Američanko Madison Brengle s 6:4 in 6:1. Popoldne jo čaka še dvoboj dvojic, skupaj z Nizozemko Arantxo Rus se bo pomerila proti švedskima igralkama Rebecci Peterson in Cornelia Lister.

Triindvajsetletna Konjičanka se je prvič v karieri uvrstila v tretji krog kakšnega turnirja za veliki slam; lani je v francoski prestolnici prišla do drugega kroga.

V tretjem krogu bo Zidanškova, trenutno 85. igralka na jakostni lestvici WTA, igrala z boljšo igralko iz obračuna med Čehinjo Katerino Siniakovo in Rusinjo Veroniko Kudermetovo, 29. nosilko.

Zidanškova je proti 78. igralki na lestvici WTA hitro povedla z 2:0, potem pa na svoj servis izgubljala s 15:40, prišla do dveh izenačenj ter na koncu do vodstva s 3:0. Tekmica iz Doverja je tudi v četrti igri povedla s 40:15, Slovenka je znova izenačila in nato prišla do prednosti, ki jo je znova izkoristila. Na 5:0 je povišala na svoj servis, preden je Američanki s štirimi zaporedno dobljenimi igrami uspelo izid znižati na 4:5.

Enaintridesetletni Američanki pa popoln preobrat ni uspel, izgubila je odločilno deseto igro, v kateri na svoj servis ni dobila niti točke, in Zidanškova je osvojila uvodni niz.

Zidanškova je drugi niz začela podobno kot prvega, najprej dobila svojo servisno igro in nato povedla s 5:0. A je za razliko od uvodnega v drugem dobila še sedmo igro na svoj servis, pred tem je tekmici uspelo le znižati na 1:5.

Zidanškova je v uvodnem krogu uprizorila prvovrstno senzacijo, ko je bila boljša od šeste nosilke turnirja in sedme igralke na svetu, Kanadčanke Biance Andreescu. Po treh urah in 20 minutah je zmagala s 6:7 (1), 7:6 (2) in 9:7 ter prvič v karieri ugnala igralko prve deseterico svetovne lestvice.

Značke: tenis, francija