Hercogova popustila v 3. nizu proti Marii Sakkari

10.05.2021
RIM, ITALIJA - Polona Hercog je letos nastope na turnirju v italijanski prestolnici končala v 1. krogu.

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je na turnirju Internazionali BNL d'Italia preskočila kvalifikacije, a nato danes izgubila v 1. krogu proti Grkinji Marii Sakkari po treh nizih s 7-6(6), 3-6, 6-2.

Ni slabo igrala 30-letna Štajerka, popustila je v 3. nizu. Kot 74. igralka sveta se je v uvodnem obračunu glavnega dela srečala s pet let mlajšo Mario Sakkari, ki se trenutno nahaja na mestu kariere, je 19. na WTA lestvici. 17. nosilka je morala uvodni niz reševati po podaljšani igri, v drugem pa je Atenčanka že ušla za brejk, sledile pa so minute Slovenke, ki je oddrvela do 3. niza. Odločilni niz je odigrala slabše, dvakrat je izgubila servis, sama pa zapravila dve žogi za odvzem začetnega udarca. Kar 2 uri in 48 minut sta se potili na rimskem pesku, v zelo izenačenem obračunu pa je Sakkarijeva izkoristila več žogic na drugem servisu, imela je 15 brejk priložnostiš, Polona pa 10. Obe sta vpisali štiri brejke, število osvojenih točk na koncu pa je bilo tesnih 115:113 za grško tenisačico. Sakkarijeva je s tem izenačila v medsebojnih tekmah na 1:1, leta 2018 je bila na pesku v Carigradu boljša Hercogova.

Dve zmagi v kvalifikacijah in nastop v glavnem delu je igralki iz Kamnice pri Mariboru prinesel 31 točk (30+1) in 8,670 evrov.