Drugi športi

Norris v Miamiju do premierne zmage v F1

Miami, 06. 05. 2024 00.11 | Posodobljeno pred 12 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Britanec Lando Norris (McLaren) je zmagovalec šeste dirke letošnje sezone svetovnega prvenstva formule 1 za veliko nagrado Miamija. Za svojo prvo zmago v karieri v F1 je za 7,612 sekunde ugnal svetovnega prvaka in vodilnega v skupnem seštevku SP, Nizozemca Maxa Verstappna (Red Bull), tretji je bil Monačan Charles Leclerc v Ferrariju (+ 9,920).

Verstappen, ki je v Miamiju dominiral, saj je dobil petkove kvalifikacije za sprint, sobotno sprintersko dirko in nato kvalifikacije za klasično dirko, je imel danes priložnost, da ostane edini zmagovalec v Miamiju.

A tokrat mu je načrte prekrižal 24-letni Norris, ki je izkoristil varnostni avto in po postanku v boksih prevzel vodstvo in ga ni več izpustil iz rok. Prednost je Britanec, ki je sicer dirko začel kot peti, do konca počasi stopnjeval.

Pod odrom za zmagovalce je končal Španec Carlos Sainz (Ferrari), peti je bil Mehičan Sergio Perez (Red Bull), šesti pa sedemkratni svetovni prvak, Britanec Lewis Hamilton.

Šele drugič v tej sezoni klasične dirke ni dobil trikratni zaporedni svetovni prvak Verstappen. V letošnji sezoni je dobil prav vse kvalifikacije za klasično dirko, obe sprinterski dirki in pred današnjo VN tudi štiri izmed petih dirk. Po Melbournu, kjer je slavil Sainz, je bil Verstappen danes še drugič letos premagan.

Naslednja postaja sezone formule 1 bo VN Emilije Romanje, ki jo bo med 17. in 19. majem gostila italijanska Imola.