Olimpiji z Radomljami le točka, Maribor prepričljiv

Zmaji so v 93. minuti zahtevali enajstmetrovko, pa ostali brez nje. Vijolični so bili zelo učinkoviti v 1. polčasu derbija z Domžalami.
Fotografija: Kapetan Aleks Pihler se je odrezal z dvojčkom golov za Maribor.  FOTO: Tadej Regent/Delo

Zastor je padel čez 2. kolo domačega nogometnega prvenstva, 3000 navzočih je za konec v Ljudskem vrtu zaploskalo zmagi domačega Maribora proti Domžalam s 3:1 (3:0; Pihler 15., 37., Požeg Vancaš 31.; Husmani 54.).

Zlasti v 1. polčasu so vijolični delovali zelo zanesljivo, trener Simon Rožman ob prikazanem ni skrival nasmeha, res pa je tudi, da so gostje hitro, v 26. minuti, ostali brez izključenega Senijada Ibričića. Kakorkoli, vsaj ta uvodni polčas je razgrnil optimizem v nogometni Maribor pred prihajajočima pomembnima tekmama: najprej v četrtek doma na povratni evropski preizkušnji s Hammarbyjem iz Stockholma, kjer vijolične ob prvi zmagi Švedov s 3:1 čaka zahteven lov na zasuk, nato pa v nedeljo v Ljubljani sledi veliki slovenski derbi Olimpija vs. Maribor.

Junak te zmage z Domžalami pa je bil dvakratni strelec, domači kapetan Aleks Pihler: v prvo se je odrezal z natančnim strelom z glavo, v drugo je lepo meril z roba kazenskega prostora. Lep gol pa je zabil tudi izkušeni Zeni Husmani za goste.

V uvodni tekmi nedeljskega sporeda v 2. kolu domačega nogometnega prvenstva sta se moštvi Radomelj in Olimpije razšli brez zmagovalca – 1:1 (1:1; Pogačar 22.; Petrov 17.).

Ljubljančani na prvi prvenstveni tekmi sezone, potem ko je bila tista iz 1. kola z Domžalami preložena zaradi evropskih nastopov, niso navdušili. Toda v boju s povratnikom v prvo ligo Radomljami (z njim so se nazadnje merili pred štirimi leti in jih premagali) so vseeno osvojili točko, kar je bilo glede na prikazano pravično, čeprav so imeli zeleno-beli več žogo v posesti in tudi več strelov.

Že prvi polčas se je končal z izenačenim izidom, saj sta imeli obe ekipi nekaj lepih priložnosti. Ljubljančani so povedli v 17. minuti, ko je Tomislav Tomić z dolgo podajo na desni strani našel Aldairja, ta je nato prodrl proti kazenskemu prostoru in podal pred vrata, kjer je Sava Petrov zlahka zadel iz bližine. Že v 22. minuti so domačini, ki igrajo svoje tekme v Domžalah, izenačili. Takrat je Andrej Pogačar prišel do strela z desne strani kazenskega prostora, žoga pa je vmes zadela Uroša Koruna, spremenila smer in presenetila ljubljanskega čuvaja mreže Nejca Vidmarja.

Pozneje golov ni bilo več, v tretji minuti sodniškega dodatka je Olimpija zahtevala najstrožjo kazen, ko je Rok Jazbec objel Mustafo Nukića, ta je padel, toda po posvetovanju s sobo za VAR je Dejan Balažič pokazal na nadaljevanje igre.
Radomljani bodo v 3. krogu v petek gostovali v Kidričevem, Ljubljančani pa bodo dva dni pozneje v večnem derbiju gostili Maribor.