Maribor rutinirano opravil z Rogaško, Domžale boljše od Celja

Nogometaši Maribora so brez težav (3:0) doma odpravili Rogaško, Celjani pa so morali priznati premoč (2:3) gostom iz Domžal.
Fotografija: Josip Iličić je z 11 metrov potrdil tri točke Maribora. FOTO: Leon Vidic
Josip Iličić je z 11 metrov potrdil tri točke Maribora. FOTO: Leon Vidic

Maribor – Rogaška 3:0 (0:0)

V spomladanskem delu državnega prvenstva je Maribor še naprej najbolj vroča ekipa, Ante Šimundža je odlično povezal moštvo, ki iz tekme v tekmo igra bolje, predvsem pa bolj rutinirano. Tako je bilo tudi na štajerskem derbiju, Rogaško je Maribor v Ljudskem vrtu premagal s 3:0.

Pred še vedno praznimi tribunami, številni navijači so se znova zbrali na ploščadi pred štadionom in tam pospremili tekmo, je bil Maribor precej boljši tekmec, a v prvem polčasu zadetkov ni bilo. V 49. minuti je mrežo Rogaške, ki ni pustila slabega vtisa, načel Arnel Jakupović, po zadetku Jana Repasa za 2:0 je bilo že jasno, da bodo gostje težko domov odnesli kakšno točko, piko na i je s strelom z bele točke postavil Josip Iličić in povišal na 3:0 v 79. minuti.

Maribor je prišel do novih treh točk, Olimpija ima še vedno štiri točke naskoka.

Celje – Domžale 2:3 (1:0)

Nogometaši Celja so v zaključku državnega prvenstva sproščeni, morda celo preveč, saj so znova oddali točke na papirju slabšemu nasprotniku. V Celje so prišle Domžale, po prvem polčasu in vodilnem zadetku Aljoše Matka pa nič ni kazalo na presenečenje. Po premoru sta Jošt Pišek in Filip Stuparević zadela za vodstvo Domžal, Luka Bobićanec je 20 minut pred iztekom tekme še uspel izenačiti, v 83. minuti pa je z drugim golom na tekmi junak Pišek postavil končnih 2:3.

Celje ima še vedno velikih 9 točk naskoka pred Olimpijo, Domžale imajo zdaj pred 9. Aluminijem že varnih 11 točk prednosti.

Koper – Bravo 0:0

Zadnjo tekmo nedeljskega sporeda sta na Bonifiki odigrala tekmeca za četrto mesto Koper in Bravo Kostel, dvoboj se je končal brez zadetka in z le nekaterimi lepimi priložnostmi. Večinoma se je igralo med obema kazenskima prostoroma, nekaj strelov od daleč pa je bilo premalo, da bi gledalci v Kopru videli zadetek. Bravo je zadržal četrto mesto, Koper še naprej zaostaja za točko.

Olimpija – Aluminij 5:0 (1:0)

Nogometaši Olimpije so dobro začeli sredin derbi z Mariborom, povedli, nato pa ostali praznih rok. V Ljubljani je vse več nemira in govora o prihodnosti trenerja Zorana Zeljkovića, ki pa je vsaj za nekaj časa utišal dvomljivce s prepričljivo zmago zmajev nad Aluminijem, ki je Olimpiji že večkrat znal prekrižati račune.

Jezo so stresli na nogometaše Aluminija, od katerih so bili boljši kar s 5:0 (1:0). Za Olimpijo sta ob dvakratnem strelcu Ivanu Durdovu (v 19. in 55. minuti) in nesrečnem avtogolu gostujočega vratarja Lana Jovanovića (48.) v polno zadela še Marko Brest (75.) in Pedro Lucas (81.).

Nogometaši Mure so se veselili pomembne zmage v Domžalah. FOTO: Leon Vidic/Delo

Radomlje – Mura 1:2 (1:1)

Da bodo Sobočani odnesli domov vse tri točke, je nakazal že začetek tekme. Amadej Maroša je že v sedmi minuti popeljal goste v vodstvo. Toda njihovo veselje ni trajala prav dolgo, saj je še pred iztekom prvega polčasa – v 38. minuti – rezultat poravnal Uroš Korun.

Ko se je že zdelo, da se bo dvoboj razpletel z neodločenim izidom, pa je gostujoči trener Anton Žlogar iz rokava povlekel pravega asa in na igrišče poslal džokerja Čakša, s katerim je zadel v polno – za pomembno zmago Mure.

Izidi 32. kola 1. SNL:

Radomlje – Mura 1:2 (Korun 37.; Maroša 7., Čakš 73.)

Olimpija – Aluminij 5:0 (Durdov 19., 55., Jovanović 48. ag., Brest 75., Lucas 81.)

Maribor – Rogaška 3:0 (0:0)