Meteor Tamara na lestvici WTA zasijal na 47. mestu

Tamara Zidanšek je po zgodovinski uvrstitvi v polfinale OP Francije na teniški svetovni lestvici WTA pridobila kar 38 mest. Novak Đoković še ubežal tekmecem.
Fotografija: Slovensko junakinjo je na pariškem pesku v polfinalu ustavila šele Rusinja Anastazija Pavljučenkova. FOTO: Martin Bureau/AFP

Tamara Zidanšek je po meteorskem vzponu sedaj na 47. mestu kot najvišje uvrščena Slovenka. Prva deseterica je nespremenjena, vodi Avstralka Ashleigh Barty pred Japonko Naomi Osaka ter Romunko Simono Halep.

Pred turnirjem v francoski prestolnici je bila med slovenskimi igralkami najvišje Polona Hercog na 73. mestu, kjer je tudi ostala.
Med najboljšimi 300 igralkami sveta ima Slovenija še tri igralke. Mladinska olimpijska prvakinja Kaja Juvan je izgubila tri mesta in je 104., Dalila Jukopović pa je pridobila 37 mest in je na 263. mestu.

Đoković še povečal vodstvo na lestvici ATP

Srb Novak Đoković je po zmagi na drugem turnirju za veliki slam sezone še povečal prednost na vrhu teniške svetovne lestvice ATP, kjer je že 325 tednov. V finalu je po zaostanku za dva niza in preobratu premagal Grka Stefanosa Cicipasa. Ta je na lestvici pridobil eno mesto in je sedaj četrti.

Drugi je ostal Rus Danil Medvedjev, tretji je Španec Rafael Nadal, ki je na Roland-Garrosu po epskem polfinalu klonil proti Đokoviću. Med prvo deseterico je le še ena sprememba, z 11. mesta je v deseterico prišel Španec Roberto Bautista Agut, ki je sicer na pariškem pesku klonil že v drugem krogu.

Najboljši Slovenec Aljaž Bedene je izgubil še štiri mesta in je zdaj 60. igralec sveta. Dve mesti je nazadoval Blaž Rola, ki je na 157. mestu, tretji Slovenec Blaž Kavčič pa pridobil pet mest in je 212.