Šport > Nogomet
230 ogledov

Najstrožja kazen za flamske solze in popravni izpit

Lucas Beltrán Club Brugge Fiorentina Profimedia Lucas Beltrán (levo) po odločilnem zadetku.
Po tekmi v Belgiji smo dobili prvega finalista letošnje Konferenčne lige.

Nogometaši Fiorentine so prvi finalisti letošnje izvedbe Konferenčne lige. Italijanska ekipa je na povratni polfinalni tekmi v gosteh remizirala (1:1) proti belgijskem moštvu Club Brugge in si s skupnim izidom 4:3 zagotovila nastop v finalu.

Prva tekma med tema tekmecema v Firencah se je končala s tesno zmago italijanske ekipe 3:2. Italijani so tako v Belgijo prišli s prednostjo zadetka. A Belgijci so to prednost hitro izničili. Club Brugge je v vodstvo v 20. minuti popeljal Maxim de Cuyper po podaji Hansa Vanakena

Fiorentina je bila nevarna, a gola dolgo ni uspela doseči. To se je le spremenilo v 85. minuti, ko je najstrožjo kazen po prekršku nad M’Balo Nzolo v zadetek pretvoril Lucas Beltrán in "violi" zagotovil še drugi zaporedni nastop v finalu tega tekmovanja.

Finale konferenčne lige bo 29. maja v Atenah.

Drugi polfinalni dvoboj bo na vrsti v tradicionalnem četrtkovem terminu, kar se tiče Konferenčne lige. Olympiacos bo v Pireju branil prednost dveh golov, potem ko je v gosteh s 4:2 slavil proti Aston Villi.