Club Brugge Fiorentina Olympiakos Pirej Aston Villa konferenčna liga

Četrtek, 2. 5. 2024, 23.07

Konferenčna liga, polfinale (prvi tekmi)

Olympiacos Aston Villi zabil štiri gole, Fiorentina se je namučila

Aston Villa - Olympiacos | Olympiacos je Aston Villi v Birminghamu zabil štiri gole. | Foto Reuters

Olympiacos je Aston Villi v Birminghamu zabil štiri gole.

Fiorentina se je v prvi tekmi polfinala konferenčne lige na domačem terenu namučila z Bruggeom in ga premagala šele v sodnikovem dodatku z zadetkom M'Bala Nzole. Belgijski klub je od 61. minute igral z igralcem manj, ko je drugi rumeni karton prejel Raphael Onyedika. Toča golov pa je padla v Birminghamu, kjer je Aston Villa gostila Olympiacos. Grki so zmagali s 4:2.

Roma - Bayer Leverkusen
Sportal Bayer osvojil še Rim, v Marseillu neodločeno

Fiorentina je povedla že v 6. minuti tekme, potem ko je z roba kazenskega prostora natančno meril Riccardo Sottil. A veselje gostiteljev ni trajalo dolgo, saj je v 17. minuti Hans Vanaken poskrbel za izenačenje. A tudi to ni trajalo dolgo, saj je Andrea Belotti v 37. minuti domače ponovno popeljal do prednosti.

V drugem polčasu pa najprej hladen tuš za goste, saj je v razmaku štirih minut dva rumena kartona prejel Raphael Onyedika, tako da so Belgijci v 61. minuti ostali na igrišču z le desetimi. Vseeno pa so uspeli izenačiti. V 63. minuti je drugi gol za svoje moštvo zabil Igor Thiago. Zmago je domačim v sodnikovem dodatku pristreljal Angolec M'Bala Nzola.

Dvoboj v Birminghamu je bolje odprl Olympiacos, ki je povedel v 17. minuti. Natančen je bil Ayoub El Kaabi. Isti igralec je v 29. minuti podvojil vodstvo gostov in varovance Unaia Emeryja spravil v težave. Za to, da bodo gostitelji pred prvim odmorom vendarle nekoliko lažje zadihali, pa je v prvi minuti sodnikovega dodatka poskrbel Ollie Watkins.

Že kmalu po prihodu iz slačilnic, natančneje v 52. minuti pa sta bili ekipi ponovno poravnani. Drugi zadetek za Aston Villo je dosegel Moussa Diaby. Ta večer izjemni El Kaabi se je štiri minute kasneje z najstrožje kazni podpisal pod hat-trick in Grkom zagotovil novo prednost, v 67. minuti pa je domače navijače v obup spravil še Santiago Hezze, ki je zabil za vodstvo Olympiacosa s 4:2. Domači so v 84. minuti zapravili še strel z bele točke.