Dončić stisnil zobe, Clippers vseeno izenačili serijo

Dallas je izgubil tudi drugo domačo tekmo končnice proti moštvu iz Los Angelesa, nenatančni Slovenec zbral 19 točk, zgrešil je vseh pet prostih metov.
Fotografija: Luka Dončić ni bil pri strelu. FOTO: Kevin Jairaj/USA Today Sports
Luka Dončić ni bil pri strelu. FOTO: Kevin Jairaj/USA Today Sports

Luka Dončić je dal bolečine v vratu na stran in nastopil tudi na četrti tekmi prvega kroga končnice lige NBA, toda njegov Dallas je vseeno izgubil tudi drugo domačo tekmo. Los Angeles Clippers so bili boljši s 106:81 in izenačili serijo na 2:2 v zmagah.

Dončić, oblepljen s kineziološkimi trakovi, je zadnje minute presedel na klopi. Pred tem je na parketu prebil skoraj 36 minut. Ni imel svojega večera. Samo 9 od 24 metov iz igre je pospravil v koš (37,5 %), za tri 1:7. Zgrešil je vseh pet prostih metov. Zbral je 19 točk, 6 skokov, 6 podaj in 4 izgubljene žoge.

Dončić je zgrešil vseh pet prostih metov. FOTO: Kevin Jairaj/USA Today Sports

Tekma številka 5 bo v noči na četrtek (4.00) v Los Angelesu. Pri gostih je bil najboljši Kawhi Leonard z 29 točkami in 10 skoki. Paul George in Reggie Jackson sta dodala 20 in 15 točk za Clippers, ki so v lanski končnici izločili Dallas. Zanj je Kristaps Porzingis dosegel 18 točk, nerazpoložen je bil Tim Hardaway, ki je zadel le enega od osmih metov iz igre za 4 točke.

Dončić je imel težave z obrambo gostov. FOTO: Kevin Jairaj/USA Today Sports

Dončić je imel na prvih treh tekmah povprečje 38 točk in 8,7 skoka, tokrat pa ga je ovirala nategnjena mišica v vratu. Dallas je imel met za tri točke 5:30 (16,7 %), kar je najslabše v sezoni. Clippers so v drugi četrtini naredili delni izid 11:0 za vodstvo s 45:27. V drugem polčasu so dosegli prvih osem točk in pri 69:45 je bilo dvomov o zmagovalcu konec.

Ni mogel obrniti glave

»Zdi se, kot da Luka ni mogel obrniti glave v levo. In to je za fanta, ki se zanaša na svoj periferni vid in pozorno spremlja vse dogajanje na parketu, izjemno težko,« je dejal trener Rick Carlisle o Dončiću in njegovih zdravstvenih težavah.

»Ta čas igramo zelo dobro in to je vse, kar me zanima. En sam igralec ali dva ekipi ne moreta prinesti šampionskega prstana ali osvojiti dvoboja končnice,« pa je tekmece, ki se zanašajo na Dončića in Porzingisa, zbodel Leonard.

Atlanta in Brooklyn sta prišla do tretjih zmag in stopila na prag napredovanja. Phoenix pa je izenačil serijo pri branilcih naslova LA Lakers.

Nedeljski izidi:

Atlanta Hawks : New York Knicks 113:96 - Atlanta vodi s 3:1 v zmagah
Los Angeles Lakers : Phoenix Suns 92:100 - serija je izenačena na 2:2 v zmagah
Boston Celtics : Brooklyn Nets 126:141 - Brooklyn vodi s 3:1 v zmagah
Dallas Mavericks : Los Angeles Clippers 81:106 - serija je izenačena na 2:2 v zmagah

Luka ni mogel preprečiti poraza Dallasa. FOTO: Kevin Jairaj/USA Today Sports