Odlični Zajc dvakrat v polno za zmago Fenerbahčeja

Ljubljana, 26. 10. 2023 23.27 |

STA, A.V.
1

Tretji krog Konferenčne lige je posebej dobre volje končal slovenski reprezentant Miha Zajc, ki je za zmago Fenerbahčeja proti Ludogorcu s 3:1 dosegel dva gola. Ljubljanska Olimpija je pred tem klonila na Ferskih otokih z 0:3 proti tamkajšnjem Klaksviku.

Gol Klaksvika za 1:0

V skupini H je Miha Zajc za Turke odigral celo tekmo, gola pa dosegel za 2:0 in 3:1 v 52. in 93. minuti. Prvi Fenerbahčejev gol je prispeval Michy Batshuayi, podajalec pri prvem Zajčevem zadetku. Na drugi tekmi skupine je Spartak Trnava, ki še nima točke, izgubil proti Nordsjaellandu z 0:2. Adrian Zeljković je igral celo tekmo za Spartak, Miha Kompan Breznik pa je vstopil na začetku drugega polčasa. Fenerbahče vodi v skupini z devetimi točkami, Nordsjaelland je drugi s šestimi.

V skupini D je Lugano, za katerega je Žan Celar igral celo tekmo, izgubil proti zdaj vodilnemu Bruggeu z 1:3, medtem ko je Bodö/Glimt s 3:1 odpravil Bešiktaš. Nino Žugelj je za Norvežane, ki imajo tako kot Lugano štiri točke (tri manj od Bruggea), igral od 61. minute. Minuto zatem mu je Var razveljavil zadetek.

V skupini E je razpoložena Aston Villa, pri kateri je Leon Bailey prispeval gol in podajo, na gostovanju s 4:1 odpravila Alkmaar in je vodilna. Varšavska Legia, za katero je Blaž Kramer dosegel zmagoviti gol v 62. minuti, pa je v gosteh pri Zrinjskemu slavila z 2:1. Kramer je sicer igral do 72. minute. Aston Villa in Legia imata na vrhu po šest točk.

V skupini G pa je Aberdeen brez pomoči Esterja Soklerja izgubil proti solunskemu Paoku z 2:3. Škoti so z goloma v 50. in 58. minuti vodili že z 2:0, toda Kiril Despodov v 73., Vieirinha v 84. in Stefan Schwab v 96. minuti z bele pike so poskrbeli za preobrat. Na drugi tekmi je Eintracht Frankfurt premagal HJK Helsinke s 6:0, Junior Dina Ebimbe je zadel dvakrat za Nemce.

Paok je na vrhu skupine in je stoodstoten, tako kot še Fenerbahče ter Viktoria Plzen v skupini C.