225241

Lahko Kane Bayern popelje do finala?

Avtor: Šport TV
8. 5. 2024, 14.55

V sredo se bosta v drugem polfinalnem obračunu spopadla Real Madrid in Bayern München. Na Santiago Bernabeu se ekipi odpravljata z rezultatom 2:2 iz prve tekme. Bavarci bi v primeru poraza zapravili še zadnjo možnost za osvojitev trofeje v letošnji sezoni.

Bayern je kljub slabi formi v prvenstvu, na prvi tekmi pokazal zakaj ga v Evropi nikoli ne gre odpisati. Na Allianz Areni so varovanci Thomasa Tuchela dominirali in bi si lahko z malce več sreče priigrali tudi zmago. Po dobrih dvajsetih minutah Bayerna, je Madridčane v vodstvo popeljal Vinicius Junior. Bavarci pa so kmalu po začetku drugega polčasa, dvakrat udarili. Najprej je Leroy Sane z močnim strelom premagal Andriya Lunina, nato pa je Harry Kane iz enajstih metrov svoji ekipi priigral vodstvo. Sledilo je nekaj dobre igre Reala in Beli Balet si je po enajstmetrovki Viniciusa prislužil izenačenje.

V sredo pa nas čaka odločilen obračun v Madridu, ki bo odločal o drugem finalistu letošnjega tekmovanja. Bayern je zgodovinsko gledano najtežji nasprotnik Reala. Nobena ekipa izven Španije ni večkrat premagala Madridčanov. Bavarcem je to uspelo dvanajstkrat, s čimer so si na Iberskem polotoku prislužili vzdevek »La Bestia Negra« oz. »Črna zver«. Na splošno Bayernu ustrezajo španski nasprotniki, na sedemdesetih tekmah je Bayern 35-krat slavil, 16-krat remiziral in 19-krat izgubil.

Zgodovina je na strani bavarskega velikana. Nazadnje, ko se je veliko finale igralo na Wembleyu, leta 2013, je Bayern v polfinalu izločil španski klub. Takrat je bila to Barcelona, ki so jo Bavarci premagali z neverjetnim skupnim izidom 7:0. V finalu jih je, tako kot letos, čakala Borussia, ki pa je takrat v polfinalu izločila prav Real Madrid. Na finalnem »Der Klassikerju« so slavili Bavarci, z zadetko Arjena Robbna na koncu tekme.

Bayern ima v svojih vrstah veliko individualne kvalitete. Na prvi tekmi je blestel njihov zlati deček Jamal Musiala. Prav tako se je z dobro izvedeno enajstmetrovko izkazal njihov najboljši strelec Harry Kane. Leroy Sane je z lepim preigravanjem in odličnim strelom poskrbel za izenačenje. Še ena dobra novica, ki se je lahko veselijo v nemškem taboru pa je vrnitev Matthijsa De Ligta. Nizozemec je leta 2019 kot kapetan Ajaxa v osmini finala premagal Beli Balet. Nato pa je tukaj še trener Thomas Tuchel. Nemec je Ligo Prvakov že osvojil. Leta 2021 mu je to uspelo s Chelseajem, čeprav takrat ni bil v vlogi favorita.