Šport

Mura z visoko zmago napredovala v kvalifikacijah za ligo prvakov

Uredništvo , 13.07.21 ob 21:51

Slovenski nogometni prvak Mura je napredoval v drugi krog v kvalifikacij za ligi prvakov.

Kvalifikacije za Ligo prvakov, 1. krog
povratna tekma

MURA – SHKENDIJA (S. MAK) 5:0 (2:0) 1:0

Bobičanec 25., Kouter 45+2., Klepač 55., Kous 64.

Rdeči karton: Krivak 42./Shkëndija

Začetni postavi:

Mura: Obradović, Karničnik, Maruško, Gorenc, Kous, Kouter, Bobičanec, Horvat, Šturm, Klepač, K. Cipot.

Shkëndija: Zahov, Murati, Krivak, Bejtulai, Pavić, Zejnulla, Alimi, Igor, Qaka, Doriev, B. Ibraimi.

V povratni kvalifikacijski tekmi prvega kroga je Mura premagala prvaka Severne Makedonije z rezultatom 3:0. Muraši so na polčas odšli s prednostjo dveh zadetkov, v drugem polčasu so svoje napredovanje potrdili še z tremi zadetki. Shkendija je na prvi tekmi v Skopju izgubila z 1:0.

Prekmurska zasedba je prvič v zgodovini prišla do priložnosti za nastop v ligi prvakov. Črno beli se bodo v drugem krogu pomeril z zmagovalcem dvoboja med bolgarskim Ludogorcem in Šahtarjem iz Soligorska.