Leipzig tudi z zadetkom Šeška boljši od Borussie Dortmund

Polfinalist lige prvakov slabši v dvoboju 31. kola nemškega nogometnega prvenstva.
Fotografija: Benjamin Šeško je zabil gol Borussii iz Dortmunda. FOTO: Annegret Hilse/Reuters
Benjamin Šeško je zabil gol Borussii iz Dortmunda. FOTO: Annegret Hilse/Reuters

Nogometaši Leipziga so v 31. kolu nemškega prvenstva na domači zelenici premagali Borussio Dortmund s 4:1 in naredili velik korak k neposredni uvrstitvi v ligo prvakov za sezono 2024/25. Drugi zadetek za domače je ob koncu prvega polčasa zabil slovenski napadalec Benjamin Šeško.

Leipzig je kljub zaostanku hitro našel pravi ritem in s štirimi zadetki ustavil Dortmundčane, ki jih v sredo čaka prva polfinalna tekma lige prvakov proti Paris Saint-Germainu.

Črno-rumeni so v 20. minuti povedli po lepem zadetku Jadona Sancha z roba kazenskega prostora, a je že štiri minute kasneje za izenačenje poskrbel Lois Openda s 24. golom v sezoni.

Svojega 11. pa je v drugi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu dosegel Šeško, ki je za hrbet vratarja Gregorja Kobla pospravil odbito žogo po strelu od daleč. Že v prvi minuti nadaljevanja je vodstvo povišal Mohamed Simakan, piko na i pa je postavil Christoph Baumgartner v 80. minuti.

Šeško je zelenico domačega stadiona zapustil v 70. minuti, drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl pa je priložnost za igro dobil v 87. minuti.

Bayern München je doma z 2:1 ugnal Eintracht iz Frankfurta. Harry Kane je dosegel oba zadetka za Bavarce (9. minuta, 61./11-m) in je v sezoni že pri 35 golih. Vmes je za goste sicer izenačil Hugo Ekitike (23.).

Bayer Leverkusen je ostal neporažen, potem ko se je še drugi konec tedna zapovrstjo rešil globoko v sodnikovem dodatku. Stuttgart je tokrat v gosteh v Leverkusnu vodil z 2:0, a ostal brez treh točk.

Vsi goli so padli v drugem polčasu. Chris Führich je zabil v 47. minuti, deset minut kasneje pa je bil natančen še Deniz Undav. Na 1:2 je znižal Amine Adil (62.), v sedmi minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa pa je domače navijače razveselil Robert Andrich po gneči v kazenskem prostoru.