Janši kaže dobro: še malo, pa bo zadeva Trenta ...

doncic 24 pm Ekipa24.si

Za pojest! Ta fotografija Gabriele očarala svet! ...

0 15.05.2024 22:08:29

Cedevita Olimpija zmagala v Šenčurju in povedla v polfinalni seriji

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so na prvi polfinalni tekmi lige Nova KBM izgubili proti Cedeviti Olimpiji s 86:98 (28:26, 43:46, 64:74).

* Športna dvorana Šenčur, gledalcev 350, sodniki: Zupančič (Ljubljana-Šentvid), Špendl (Limbuš) in Palčič (Postojna).
* GGD Šenčur: Čibej 23 (4:5), Novak 15, Ožegovič 8 (2:2), Antić 8, Đapa 11, Malovčić 14 (3:4), Petrovič 7.
* Cedevita Olimpija: Stewart 15 (6:8), Radičević 5, Cobbs 12 (1:1), Glas 8, Blažič 18 (1:2), Ščuka 6 (3:3), Omić 20 (8:9), Dragić 14 (2:3).
* Prosti meti: GGD Šenčur 9:12, Cedevita Olimpija 21:26.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 11:29 (Čibej 5, Đapa 3, Novak, Malovčić, Petrovič), Cedevita Olimpija 11:21 (Blažič 3, Dragić 2, Glas 2, Stewart, Radičević, Cobbs, Ščuka).
* Osebne napake: GGD Šenčur 24, Cedevita Olimpija 20.
* Pet osebnih: Ožegovič (35.).

Olimpija je v Šenčurju prišla do pričakovane prve zmage v polfinalu, a se je morala zanjo precej potruditi, saj je domača zasedba večji del tekme dihala za ovratnik zeleno belim. Šele v zadnji četrtini je prišla ljubljanska zasedba do minut, ko je lahko malce lažje zadihala.

Druga tekma bo v nedeljo v Ljubljani. V drugem polfinalu po prvi tekmi vodi Kansai Helios, ki je v gosteh zanesljivo opravil s Krko, drugo tekmo pa bodo v soboto gostili Domžalčani.

V uvodnih desetih minutah sta bili ekipi v Šenčurju praktično ves čas bolj ali manj ena ob drugi. Favorizirani Ljubljančani so sicer dvakrat pobegnili za sedem točk, vendar so jih domači v končnici prve četrtine celo prehiteli.

V drugi četrtini Ljubljančanom še vedno ni uspelo priti do prave igre, borbeni gostitelji so držali korak z njimi, je pa Alen Omić s prostima metoma dve minuti in pol pred koncem polčasa vendarle poskrbel za dotlej najvišjo prednost osmih točk. Toda tudi ta se je do glavnega odmora praktično stopila.

Znova je narasla v prvi polovici tretje četrtine, Ljubljančani so pobegnili na deset točk, tolikšen kapital pa so nesli v zadnjih deset minut. V teh se je tehtnica hitro začela prevešati na stran Olimpije, ki je povedla za 13 točk, tega pa do konca ni več izpustila iz rok.

Pri domačih je s 23 točkami izstopal Matej Čibej (trojke 5:5), Jan Novak je dodal 15 točk ter po sedem skokov in asistenc. Pri Olimpiji je Alen Omić 20 točkam dodal osem skokov in šest podaj, Jaka Blažič je vpisal 18 točk.

Značke: košarka, dp, polfinale