Fenomenalni uspeh Zarje Sinur na mednarodnem tekmovanju v Kuzmi

18.12.2023 | 08:50

V soboto, 9. 12. 2023, je v telovadnici osnovne šole Kuzma potekal mednarodni turnir S.K.I.F. zveze Slovenije. Na turnirju je nastopalo 150 tekmovalcev in tekmovalk iz 21 klubov iz sedmih držav. Iz Slovenije so se turnirja udeležili: Shotokan Karate-Do klub Š.D. klub Ruše, Shotokan Karate-Do klub Cankova, Shotokan Karate-Do društvo Gornji Petrovci, Shotokan Karate-Do društvo Kanazawa dojo-Maribor, Shotokan Karate-Do društvo Gortina-Muta, Shotokan Karate-Do Internacional klub Poljčane, Karate-Do klub Atom Domžale, Shotokan Karate-Do klub Tromejnik-Kuzma, Karate klub Mislinja, Shotokan Karate-Do klub Touhsi Mokronog, TKS Samurai-Koper, TKS Bushido-Ankaran in TKS Sakura-Črniče. Iz tujine so nastopili: Karate klub Čoka, Karate klub Jagodina (Srbija), Karate klub Bohumice (Češka), Karate klub Tigrisek-Sopron (Madžarska), Karate klub Vila Doboj (Republika Srbska), Karate klub TV1861 Ingolstadt (Nemčija), ASKÖ Shotokan karate-do Rechnitz in Union Shotokan karate-do Oberpullendorf (Avstrija).

Predsednik in glavni inštruktor kluba Tromejnik-Kuzma Sensei Darjan ROŠKER, 7.DAN—RENSHI je v svojem imenu in v imenu kluba pozdravil vse prisotne in se zahvalil za sodelovanje na tem tekmovanju. Prisotne je pozdravil župan občine Kuzma g. Jožef ŠKALIČ in mag. Dejan ŽIDAN, državni sekretar za gospodarstvo, turizem in šport, ki je uradno otvoril turnir.

Shotokan Karate-Do klub TOUSHI Mokronog so na turnirju predstavljali trije tekmovalci: Žan Ahačič, Gaber Sinur in Zarja Sinur. Za vse tri tekmovalce je bila to prva mednarodna izkušnja in s tem namenom so se udeležili turnirja. Najprej je potekalo tekmovanje v katah in nato v kumiteju oziroma športni borbi. Žan Ahačič je v kategoriji Kate - Starejši dečki – 9.kyu – 6.kyu osvojil 7. mesto in v kategoriji 9.kyu – 6.kyu osvojil 9. mesto. Gaber Sinur je v kategoriji Kate - Mlajši dečki – 9.kyu – 6.kyu osvojil 9. mesto. Zarja Sinur je v kategoriji Kate – Starejše deklice – 5.kyu – 1.kyu osvojila 5. mesto in v kategoriji Kate – Mladinke – 9.kyu – 4.kyu osvojila 6. mesto. V športnih borbah je Gaber Sinur v kategoriji - Mlajši dečki -40kg osvojil 7. mesto. Nato je na veliko presenešenje Zarja Sinur v kategoriji – Starejše deklice +45kg premagala vse nasprotnice in osvojila pokal za osvojeno 1. mesto. Na poti do prvega mesta je premagala predstavnico iz Ruš, predstavnico iz Republike Srbske in v velikem finalu predstavnico iz Srbije. Nato je nastopila še v kategoriji Mladinke -60kg in po podaljšku izgubila prvo borbo s predstavnico iz Republike Srpske. V skupnem seštevku klubov so karateisti iz Mokrononga osvojili 14. mesto.

Glavni trener kluba, sensei Tadej Trinko, 2.DAN je bil izredno zadovoljen z nastopi, še posebej zaradi dejstva da je bil za vse tri nastopajoče to prvi turnir na tako visokem nivoju, kjer je bil glavni cilj predvsem pridobiti izkušnjo iz mednarodnih tekmovanj. Na veselje vseh se je zgodil fantastičen preboj in domov smo prinesli pokal za osvojemo prvo mesto v športnih borbah in na takšen način potrdili kvalitetno delo v klubu.