Olimpija tudi z igralcem več ni strla odpora Mure

Nedelja je prinesla zanimivi tekmi v Domžalah in Ljubljani, kjer so gostovali nogometaši Mure.
Fotografija: Celjani (v modrih majicah) so igrali tekmo v soboto zvečer, Ljubljančani (v zelenem) bodo v nedeljo končali 34. kolo SNL. FOTO: Blaž Samec

Najboljši nogometaši v Sloveniji igrajo tekme 34. kola; odprli so ga v Kidričevem, kjer sta se Aluminij in Bravo razšla brez zmagovalca (1:1). V drugi sobotni tekmi sta se merila Koper in Domžale, razplet (3:1) pa je osrečil Primorce. Tudi v derbiju dneva so videli štiri gole – merjenje moči med Mariborom in državnim prvakom Celjem je pripadlo gostiteljem, ki so razveselili navijače pred praznim Ljudskim vrtom z zasluženo zmago (3:1).

Na sporedu le še dvoboj v Stožicah

Nedelja prinaša še dve tekmi. Prva je v Domžalah pripadla Radomljanom, ki so v zanje izjemno pomembni tekmi premagali Rogaško z izidom 1:0. Edini gol je padel v 73. minuti. Potem ko je Uroš Korun streljal z razdalje, a žogo slabo zadel, je ta prišla na enajst metrov do Ivana Krola, ta pa jo je preusmeril v mrežo. Gostje v drugem delu niso pokazali veliko v napadu, le v 60. minuti je akcijo slabo končal Oliver Kregar.

V zadnji tekmi kola sta se merili Olimpija in Mura, toda gledalci v Stožicah niso videli gola. To je slaba popotnica Ljubljančanov za derbi z Mariborom, saj so zeleno-beli igrali z igralcem več vse od 4. minute, ko je bil izključen gostujoči napadalec Ivan Šarić.

Prva liga Telemach, 33. kolo:
Aluminij – Bravo Kostel 1:1 (300; Jagić 59.; Poplatnik 17.)
Koper – Domžale 3:1 (500; Sule 27., 95., Jurić 40.; Stuparević 78.)
Maribor – Celje 3:1 (brez gledalcev; Karić 13., Soudani 28., Barišić 85.; Adetunji 88.)
Kalcer Radomlje – Rogaška 1:0 (400; Krolo 73.)
Olimpija – Mura 0:0 (1000)

Sobotna akcija? Kidričani so igrali brez kaznovanih Sandra Jovanovića in Tina Martića, kljub temu pa so iskali tri točke v srditem boju za obstanek v ligi. To jim je uspelo le delno, osvojili so le eno. Ljubljančani so prešli v vodstvo v 17. minuti, z desne strani je podal Mark Španring, pred golom pa je spretno reagiral Matej Poplatnik in zadel za 1:0. Zanj je bil to enajsti gol sezone. Domači so izenačili v 59. minuti, ko je po desni strani kazenskega prostora neoviran prišel do strela Tomislav Jagić in zadel z 12 metrov za končnih 1:1.

Koper na četrtem mestu

Koprčani so proti Domžalam vpisali zmago, ki jih je popeljala na četrto mesto lestvice. To bi lahko – potem ko je Rogaška, finalist pokala, ostala brez licence za prihodnjo sezono (to lahko sicer še pridobi) – prineslo tudi še zadnje mesto za evropska tekmovanja oziroma kvalifikacije za konferenčno ligo. Z dvema goloma je bil junak tekme Wisdom Sule. Na drugi strani so Domžalčani, ki so pogrešali kaznovana Danijela Šturma in Abrahama Nwankwa, ostali sedmi in brez možnosti za četrto mesto.

Tudi zmaga Maribora je pomembna v boju za končno drugo mesto. To namreč prinaša začetek evropske sezone v 2. kvalifikacijskem krogu konferenčne lige, medtem ko tretje mesto pomeni štart že v prvem krogu. Maribor je na lestvici (začasno) ujel Olimpijo pri 63 točkah.