Nov gol, nov korak na poti do Zahovića? Šeško in Šporar skočila na osmo mesto

Nogomet 22. Mar 20249:00 0 komentarjev
Benjamin Šeško
Benjamin Šeško je na Malti zabil nov gol za Slovenijo. FOTO: Profimedia.

Andraž Šporar in Benjamin Šeško sta na Malti dosegla 11. reprezentančna zadetka, s tem pa na večni lestvici strelcev skočila na osmo mesto.

Andraž Šporar je na Malti zadel v prvem polčasu za vodstvo Slovenije z 1:0, Benjamin Šeško pa je v polno meril v 81. minuti, ko je mojstrsko meril po strelu od daleč in Slovence rešil pred porazom, ki bi odmeval. Tekma se je končala z remijem 2:2.

Nogometaša, ki sta v zadnjem času nezamenljiva v napadu Slovenije, sta prišla do 11. gola v reprezentančnem dresu in s tem skočila na osmo mesto večne lestvice strelcev v slovenski reprezentanci, na katerem sta zdaj skupaj s Timom Matavžem.

“Stopničke” že letos, čez nekaj let tudi rekord?

Rekorder je in bo še nekaj časa s 36 goli Zlatko Zahović, precej bližje pa so “stopničke”, ki so ob idealnem scenariju ulovljive že v letošnjem letu.

Na tretjem mestu namreč najdemo kar tri nogometaše, vsi so dosegli 16 golov, Sašo Udovič, Primož Gliha in Josip Iličić.

Šesti je Ermin Šiljak s 15, sedmi pa Milenko Ačimović s 13 zadetki.

30-letni Šporar je do 11. reprezentančnega gola prišel v jubilejnem 50. nastopu.

Šeško, najmlajši debitant in strelec v zgodovini slovenske reprezentance, je ta mejnik dosegel precej prej, v 27. nastopu, predvsem pa v njegovo korist govori mladost.

Star je komaj 20 let in na dobri poti, da v reprezentančnem dresu doseže tudi s 36 zadetki že dve desetletji nedosegljivega Zlatka Zahovića.

Najbolj se mu je do zdaj približal Milivoje Novaković, ki je reprezentančno pot pred šestimi leti in pol končal s 32 goli na svojem strelskem kontu.