Anžetu Lanišku je bil v Zakopanah kos le Halvor Egner Granerud

Vodilni slovenski skakalec te zime je za Norvežanom zaostal za 2,9 točke.
Fotografija: Anže Lanišek je na Poljskem potrdil, da je izjemen skakalec. FOTO: Janek Skarzynski/AFP

Najboljši slovenski skakalec te zimo Anže Lanišek se je v poljskih Zakopanah šestič v karieri prebil na zmagovalni oder svetovnega pokala in četrtič zasedel drugo mesto. Enajsto zmago v karieri je slavil vodilni po prvi seriji, Norvežan Halvor Egner Granerud (298,1 točke), za katerim je Lanišek zaostal za 2,9 točke.

Lanišek je bil po polovici tekme tretji, po izjemnem finalnem skoku pa je napredoval še za stopničko višje in za manj kot tri točke zaostal za svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. Na stopničkah je končal še en Norvežan. Robert Johansson (293,8 točke) je bil po polovici tekme šele 20., po dobrem finalnem nastopu pa je skočil na tretje mesto.

»Drugo mesto, spet stopničke. Škoda, še kar lovim to zmago! Ne glede na vse sem zelo zadovoljen z izvedbo skokov. Upam, da bom tako tudi nadaljeval,« je po uspešnih nastopih in novi uvrstitvi na oder za zmagovalce dejal Lanišek.

V igri za stopničke je bil tudi Pavlovčič

Po prvi seriji je bil v dobrem položaju za uvrstitev na zmagovalni oder tudi Bor Pavlovčič (281,3), ki pa je v finalu nazadoval s petega na 13. mesto. Edini preostali slovenski finalist Domen Prevc (273) je bil 16.

Brez točk svetovnega pokala so na drugi tekmi na tem poljskem prizorišču ostali Tilen Bartol na 34., Timi Zajc na 35. in Žiga Jelar na 39. mestu.

V skupni razvrstitvi svetovnega pokala še naprej zanesljivo vodi Granerud, ki ima 1542 točk. Drugi je Nemec Markus Eisenbichler s 1017. Najboljši Slovenec je Lanišek, ki ima na petem mestu 749 točk in je edini slovenski skakalec med najboljšo petnajsterico.

Za slovenske skakalce reprezentance A je bilo to zadnje prizorišče svetovnega pokala pred svetovnim prvenstvom v Oberstdorfu. Kot je pred časom napovedal glavni trener Robert Hrgota, bodo tisti reprezentanti, ki jih bo izbral za nastop na SP, izpustili romunski Rasnov naslednji vikend in se raje na prvenstvo pripravljali doma.

Prva odločitev za kolajne nordijskega SP za skakalce bo 27. februarja.