Koper v Fazaneriji v drugem polčasu rešil točko (VIDEO)

Nogomet 14. Apr 202419:37 0 komentarjev

Nogometaši Mure in Kopra so se v 31. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

V Fazaneriji sta se merila kluba, ki sta se v zadnjem mesecu merila trikrat. V prvenstvu je bil nazadnje boljši Koper, v pokalu Mura, tokrat pa se je tekma tako kot jeseni v Murski Soboti končala brez zmagovalca. Ekipi sta na relativno varnem petem in šestem mestu na lestvici.

Uvod tekme ni prinesel posebnega razburjenja, v 22. minuti so domači zaporedoma poskusili s streloma, vendar je najprej posredoval Jan Koprivec, drugi poskus pa je zletel čez prečko.

Svoj trenutek je imel tudi Koper, v 28. minuti je Timothe Nkada prodrl z desne strani skozi neodločno domačo obrambo, vendar na koncu zgrešil cilj, kar pa je bil celo edini poskus gostov v prvih 45 minutah.

V 37. minuti je na drugem koncu igrišča po levi strani v kazenski prostor Kopra prodrl Aleksandros Kiziridis in zapravil najlepšo priložnost dotlej, ko je zadel vratnico.

Je pa soboška zasedba zasluženo povedla v drugi minuti dodatka prvega polčasa, po podaji z desne strani je z glavo zadel Amadej Maroša.

Koprčani so imeli kmalu po začetku drugega polčasa na voljo najstrožjo kazen, ki jo je zakrivil Matic Maruško s prekrškom nad Luko Vešnerjem Tičićem, z bele pike je bil v 50. minuti natančen Nkada.

Na začetku 60. minute je bil Koper spet nevaren, na koncu je Wisdom Sule s peto žogo poslal malo mimo vrat, Fran Tomek pa je malce zatem sprožil od daleč, Klemen Mihelak je bil na mestu.

V 80. minuti je Sule zadel vratnico, potem ko je bil sam pred vratarjem Mihelakom, nekaj trenutkov pozneje pa je iz bližine z glavo zgrešil Nik Omladič.

Mura se je znašla v še slabšem položaju v 86. minuti, ko je Žiga Kous zaradi udarca s komolcem moral predčasno z zelenice, vendar Primorcem ni uspelo unovčiti številčne prednosti.

Mura bo v 32. krogu v soboto gostovala pri Radomljah, Koper pa bo dan pozneje gostil Bravo. Koprčane v četrtek čaka še zaostala tekma 25. kroga v gosteh proti Domžalam.

Mura – Koper 1:1 (1:0)

Maroša 45.+2; Nkada 50./11m

Konec tekme!

84. minuta: Rdeči karton! Domači nadaljujejo z igralcem manj, rdeči karton je zaradi udarca s komolcem prejel Žiga Kous.

80. minuta: Koper je po golu bolj nevaren. Wisdom je imel izjemno priložnost, a zatresel vratnico.

61. minuta: Znova so zapretili gostje, a se je izkazal domači vratar.

60. minuta: Nkada je z leve nevarno prodrl, a pred golom soigralci niso uspeli njegove podaje potisniti v gol.

50. minuta: GOOOOOL! Tičić je hitro padel v kazenskem prostoru Mure ob roko na srce zelo rahlem dotiku Maruška z roko, a je sodnik pokazal na belo točko. Sprožil je Nkada in zadel za izenačenje. Zagotovo dogodek, ki bo po tekmi sprožil polemike.

Konec prvega polčasa!

47. minuta: GOOOOL! V 2. minuti dodatka prvega polčasa domači le do vodstva. Iz bližine je zadel Amadej Maroša.

38. minuta: Trese se vratnica! Kyziridis se je sprehodil skozi gostujočo obrambo in po slalomu zatresel le vratnico.

28. minua: Prvič so resneje zagrozili tudi gostje, a je Nkada meril mimo vratnice.

22. minut: Mura je sprožila čez gol, sicer razmeroma nenevaren poizkus z razdalje, a za zdaj z izjemo tega strela brez pravil priložnosti na obeh straneh.

Začetek tekme!

Enajsterici:

Pred tekmo:

Koprčani po porazu v Ljudskem vrtu s 3:1 tokrat gostijo Muro v boju ekip na petem oziroma šestem mestu prvenstvene lestvice. Prekmurci, polfinalisti slovenskega pokala, za tokratnimi tekmeci zaostajajo za sedem točk.

Ekipi se bosta pomerili že tretjič v letu 2024. Prvenstveno tekmo v Kopru so dobili Primorci z 2:1, v pokalu pa se je obračun v začetku aprila odvil drugače. Po enajstmetrovkah so napredovali nogometaši iz Murske Sobote.