Nadal osvojil še Acapulco in ostaja nepremagan v 2022

Acapulco, 27. 02. 2022 07.53 |

STA, T.Š.
0

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal nadaljuje s popolnim startom v letu 2022, potem ko je v finalu turnirja ATP v Acapulcu z denarnim skladom 1,68 milijona dolarja s 6:4, 6:4 premagal Britanca Camerona Norrieja. To je bil prvi turnir za Španca po zmagi na odprtem prvenstvu Avstralije.

Rafael Nadal je za četrto zmago v ravno toliko medsebojnih dvobojih nad dvanajstim igralcem sveta potreboval uro in 54 minut. Do odločilne prednosti v prvem nizu je Španec prišel v peti igri. Bolj zanimiv je bil drugi niz, ko sta na začetku oba igralca izgubila igro na svoj servis, Cameron Norrie je potem povedel z 2:1, a je Nadal dobil naslednje štiri igre za vodstvo s 5:2. Španec je potem prvo igro na svoj servis za zmago zapravil, je pa zato izkoristil drugo.

Za 35-letnika je to 91. turnirska zmaga v karieri, četrta v mehiškem Acapulcu, kjer je pred tem slavil v letih 2005, 2013 in 2020. Tako kot pred dvema letoma tudi letos ni izgubil niza.

"Bil je zelo vlažen dan, zelo težke razmere za igro," je dejal Nadal v svojem intervjuju na igrišču. "Cameron je soliden igralec, ima neugodno igro, zaradi katere se počutiš neprijetno. Na tekmi sem preživel nekaj težkih trenutkov, vendar sem preživel in jih izkoristil, ko sem imel priložnosti."

Nadal ostaja nepremagan, odkar je lani avgusta v tretjem krogu turnirja v Washingtonu izgubil proti Južnoafričanu Lloydu Harrisu, lansko sezono je končal zaradi poškodbe levega stopala.

V letošnjo sezono se je Španec vrnil v velikem slogu, saj še ne pozna poraza. Najprej je dobil pripravljalni turnir za prvi grand slam sezone v Melbournu, nato še OP Avstralije, s čimer je z 21 zmagami na turnirjih velike četverice za sabo pustil Švicarja Rogerja Federerja in Srba Novaka Đokovića, s katerima so bili izenačeni pri 20 končnih slavjih. Zdaj pa je zmagal še v Acapulcu.