Frida Karlsson Erik Valnes tek na smučeh Miha Šimenc

4 mesece

Tek na smučeh, svetovni pokal, Oberhof

Valnes po sprintu najboljši še na 20 km, Šimenc do točk

Miha Šimenc | Foto Guliverimage

Norvežan Erik Valnes je zmagovalec preizkušnje na 20 kilometrov klasično s skupinskim startom za svetovni pokal v smučarskem teku v nemškem Oberhofu. Edini Slovenec na tekmi Miha Šimenc je z zaostankom 1:53,4 minute zasedel 37. mesto in prišel do peščice točk v svetovnem pokalu. Žensko preizkušnjo na 20 kilometrov je dobila Švedinja Frida Karlsson

Erik Valnes je za le 0,9 sekunde je ugnal rojaka Martina Loewstroema Nyengeta. Na natančno 19,8 km razdalji je tretje mesto v ciljnem obračunu osvojil še en Norvežan Paal Golberg (+ 1,6). Skandinavci so tako ponovili petkovo trojno sprintersko slavje, znova pa je zmagal Valnes.

Slednji je sicer vodilni v seštevku sprinta, a je z novo zmago tudi na drugem mestu v skupnem seštevku svetovnega pokala. V vodstvu je še naprej njegov rojak Harald Oestberg Amundsen, tokrat 14., ki ima 229 točk naskoka.

Miha Šimenc je bil od Slovencev edini na startu v Oberhofu, saj Miha Ličef po petkovem nastopu v sprintu ni startal.

Žensko preizkušnjo je dobila Švedinja Frida Karlsson, ki je bila za 2,3 sekunde hitrejša od Nemke Katharine Hennig. Na tretjem mestu je končala Finka Kerttu Niskanen (+ 3,8). Slovenk ni bilo na štartu.

V skupnem seštevku svetovnega pokala še vedno vodi Američanka Jessie Diggins, ki je bilašesta (+ 9,5), kjer ima 279 točk prednosti pred petkovo zmagovalko sprinta, Švedinjo Linn Svahn.