Zvezda po infarktni končnici do zmage na prvi tekmi proti Partizanu

Beograd, 13. 05. 2024 23.00 | Posodobljeno pred 24 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Anže Mlakar
10

Košarkarji Crvene zvezde in Partizana so na prvi finalni tekmi lige ABA poskrbeli za pravi spektakel. Ekipi sta bili celotni obračun zelo izenačeni, nobeno moštvo na tekmi ni prišlo do dvomestne prednosti, po zadnjem zvoku sirene pa se je Crvena zvezda veselila zmage z izidom 85:82.

Crvena zvezda - Partizan
Crvena zvezda - Partizan FOTO: X - ABA League

V dvorani Aleksandra Nikolića so tekmo bolje začeli gostujoči košarkarji Partizana, ki so si v uvodnih treh minutah priigrali prednost petih točk (4:9). Domačini so v nadaljevanju odigrali bolj zbrano, met za tri točke dobre tri minute pred koncem prve četrtine pa je izid poravnal na 11. Z razdalje je bil nato natančen še Dejan Davidovac in po osmih minutah igre je poskrbel za prvo vodstvo Crvene zvezde na tekmi. Odgovor je hitro našel zvezdnik Partizana Kevin Punter, ki je, najprej s trojko, nato pa še s polaganjem, poskrbel za vodstvo Partizana ob koncu prve četrtine (17:20).

Črno-beli so tudi v drugi četrtini uspešno izkoriščali dejstvo, da so domačini igrali slabše, kot na večini tekem v letošnji sezoni. Po slabih štirih minutah druge četrtine so gostje s trojko Alekse Avramovića povedli za sedem točk, na drugi strani je na enak način odgovoril Milos Teodosić, prednost pa je na +7 znova povišal James Nunnally. Sledile so minute domačinov, ki so po slabi polovici druge četrtine zaostajali z 26:35, nato pa z delnim izidom 9:0 poskrbeli, da je bila na semaforju ob imenih obeh ekip številka 35. Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 39:39.

V uvodnih napadih tretje četrtine so bili učinkovitejši gostje, ki so za nekaj trenutkov povedli za tri točke, domačini pa so na krilih navijačev hitro izničili zaostanek in povedli s 47:43. Crvena zvezda je v nadaljevanju držala pobudo in štiri minute pred koncem četrtine povedla za sedem točk (55:48). Kljub odlični igri je domačine nato pričakal neprijeten udarec, saj je zaradi poškodbe s tekmo zaključil mladi Nikola Topić, ki je velik del sezone izpustil zaradi poškodbe kolena. Črno-beli, ki so minuto in pol pred koncem četrtine zaostajali za devet točk, so se nato z dvema zaporednima trojkama znova zelo približali (64:61).

Partizan je v odločilni četrtini hitro prevzel pobudo na igrišču in posledično povedel, Zvezda pa je izid hitro poravnala, povedla in po trojki Branka Lazića zbežala na +4. Na drugi strani je z izjemnim metom za tri točke odgovoril Nunnally in nekaj trenutkov pozneje z novo trojko izid poravnal na 71. Ekipi sta bili v nadaljevanju zelo izenačeni, v zadnje tri minute tekme pa sta se podali ob rezultatu 76:76. Po izgubljeni žogi gostov je vrhunsko solo akcijo pod osebno napako zaključil Yago dos Santos, zadel tudi dodaten prosti met in dve minuti pred koncem Zvezdo popeljal na +3 (81:78). Punter je z dvema zadetima prostima metoma zaostanek Partizana znižal na zgolj točko. Po dolgi prekinitvi je nato Davidovac zadel oba prosta meta in 11 sekund pred koncem Zvezdo popeljal na +3 (83:80). Enako sliko smo nato videli na drugi strani, ko je oba prosta meta uspešno izvedel Nunnally, za domačine pa je bil dvakrat natančen Davidovac in je tako poskrbel za zmago Crvene zvezde.