Dobili zadnjega polfinalista: Beltinci ob bok Rogaški, Muri in Gorici

Kranj, 04. 04. 2024 17.46 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
S.V., Ž.K., STA
4

Znani so vsi polfinalisti nogometnega pokala. Po Rogaški, ki je v torek izločila Triglav, Gorici in Muri so se med štiri najboljše kot zadnji prebili Beltinci. V četrtek so po pravi drami in 120 minutah igre z 2:1 ugnali Ilirijo.

Rogaška boljša od Triglava

Rogaška je bila v Kranju podjetnejša, a je s težavami unovčila premoč in napredovala v svoj prvi pokalni polfinale.

Mrežo Triglava je ob izteku desete minute po podaji Oliverja Kregarja z glavo načel Patrik Mijić. Domači so prvič izenačili v 24. minuti po udarcu Mateja Momčilovskega, ki je izkoristil napako Antonia Majcenića in žogo z levico spravil v mrežo ob gneči v kazenskem prostoru.

V 49. minuti so znova povedli črno-beli, ko je z roba kazenskega prostora zadel Alen Korošec. Toda Kranjčani so nemudoma odgovorili, potem ko je Edi Horvat izkoristil še drugo napako gostov v obrambi in po preigravanju vratarja Ajdina Mulalića žogo poslal v prazno mrežo. Hrvaški napadalec Mijić je povzročal precej preglavic zasedbi iz Kranja, toda odločilni zadetek je bil delo Thalissona.

Brazilec je v 72. minuti po lepo odloženi žogi Kregarja z roba kazenskega prostora matiral Grego Sorčana v domačih vratih in poskrbel za končnih 2:3. Ob koncu tekme je za nameček Goodnews Daniels v vrstah domačih prejel še rdeč karton.

Statistika Triglav  - Rogaška
Statistika Triglav - Rogaška FOTO: Sofascore.com

Gorica premagala Radomlje

Kalcer Radomlje je odlično odprl tekmo in preko Nina Kukoveca povedel v 10. minuti. Domači so izid izenačili že v prvem polčasu z golom Harisa Kadrića, v nadaljevanju pa so še trikrat kaznovali medlo obrambo gostov. Strelci so bili Luka Baruca, še enkrat Kadrić in Luka Marjanac.

Mura potrebovala enajstmetrovke

Drugi današnji četrtfinale je bil bolj izenačen. Koper in Mura sta v rednem delu zadela vsak po enkrat; za domačine je bil v 76. minuti natančen Nik Omladič, za goste pa osem minut kasneje Leard Sadriu.

Podaljšek se je končal brez zadetkov, odločitev o zmagovalcu pa je padla v šesti seriji strelov z bele točke. Zmagoviti zadetek za Muro je dosegel Žan Trontelj.

Beltinci po 120 minutah strli odpor Ilirije

Na drugoligaškem obračunu med Ilirijo 1911 in Klimo Tratnjek iz Beltincev redni del ni dal odločitve, čeprav je v drugem polčasu prevladovala beltinška zasedba, a ni bila dovolj nevarna.

V 101. minuti pa je tretja ekipa 2. SNL povedla, ko je zadel Alan Kaučič. Toda že v 103. minuti so Ljubljančani, ki so predzadnji v drugoligaški konkurenci, izenačili, ko je bil uspešen Filip Lukežič.

Jan Bruno Kralj pa je v 115. minuti po protinapadu zadel za 2:1, kar je bilo dovolj za napredovanje, čeprav so imeli domači v 120. minuti lepo priložnost za izenačenje.