Šport > Nogomet
1729 ogledov

Še en čudež v Madridu, junak pa kot iz pravljice

Joselu Real Madrid Bayern Epa Veselje Joseluja po prvem zadetku.
Po tekmi v Madridu je domači Real napredoval v veliki finale Lige prvakov, v katerem se bo na Wembleyu pomeril z Borussio Dortmund.

Real Madrid je po remiju 2:2 v Münchnu na domačem stadionu po preobratu v zadnjih minutah ugnal Bayern (2:1) in se uvrstil v svoj 18. finale elitnega evropskega tekmovanja, kjer bo lovil svoj 15. naslov.

Po prvem polčasu brez golov je goste v vodstvo sredi nadaljevanja popeljal rezervist Alphonso Davies, v 88. in 90. minuti pa mu je z dvema goloma odgovoril še en rezervist Joselu in odločil polfinale.

33-letni Joselu je v mladih letih igral za drugo ekipo Reala, a nikoli ni dobil prave priložnosti v prvem moštvu. Igral je za različne španske, nemške in angleške klube, pred letošnjo sezono pa kot posojen nogometaš iz La Lige izpadlega Espanyola prišel nazaj na stadion Santiago Bernabéu.

Današnji dvoboj sta ekipi nekoliko previdneje začeli, a se je tekma hitro razživela. Podjetnejši so bili Madridčani, Nemci so prvič na robu živeli v 13. minuti, ko je sprva Vinícius Júnior zadel vratnico, odbitek je prišel do Rodryga, a je njegov strel ubranil Manuel Neuer.

Nekaj trenutkov zatem je Vinícius še enkrat streljal mimo gola. V 28. minuti je Harry Kane zaključil z volejem, a je Andrij Lunin žogo poslal v kot, čeprav bi žoga verjetno zletela mimo vrat. Real je bil v prvem delu še naprej več pri žogi in je kazal več želje po zadetku. Ob koncu je za Bavarce sicer streljal še Noussair Mazraoui, a Lunin ni imel težav in polčas se je končal brez golov.

Real Madrid Bayern München | Avtor: Epa Epa

Drugi polčas se je začel živahno, obe ekipi sta krenili odločno. Za Bayern je streljal Davies, žoga je po bloku Danija Carvajala švignila čez prečko, strel Kana je za tem ubranil Lunin. Tik zatem je imel lepo priložnost na drugi strani Rodrygo, a po podaji Viníciusa ni uspel zadeti. V naslednjih minutah je Bavarce reševal Neuer. Najprej je ubranil prosti strel Rodryga, minuto zatem pa še nevaren poskus Viníciusa. Real je bil spet boljši tekmec, a Madridčani niso dosegli zadetka.

V 68. minuti pa je na Bernabeu sledil šok, Bayern je povedel. Davies, ki je v prvem polčasu zamenjal poškodovanega Serga Gnabryja, je sprejel dolgo podajo Kana, nato pa sam opravil vso delo. Prebil se je v kazenski prostor Madrida in nato sijajno zaključil za vodstvo Nemcev s strelom v daljši kot Lunina.

Le tri minute za tem je kazalo na izenačenje, domači so že zadeli. Po kotu Luke Modrića je streljal Federico Valverde, žoga pa se je v kazenskem prostoru Bayerna odbila za hrbet Neuerja. A po ogledu posnetka, je glavni sodnik Szymon Marciniak zadetek razveljavil, saj je Nacho pred tem na naiven način z rokami v obraz odrinil Joshuo Kimmicha in ostalo je pri minimalnem vodstvu gostov. Kane je nato stresel zunanji del mreže, tresla se je tudi prečka madridskih vrat, a je šlo že pred tem za prekršek v napadu. Vinícius je imel novo priložnost za izenačenje, a je bil Brazilec znova nenatančen.

V 88. minuti pa so Madridčani le dočakali izenačenje, podaril pa ga jim je dotlej junak Bayerna Neuer. Po strelu Viníciusa je slabo reagiral, odbito žogo pa je v gol pospravil Joselu. V 91. minuti je nato sledil popoln preobrat Reala. Po predložku Antonia Rüdigerja je še drugič zadel Joselu. Sprva gol sicer zaradi prepovedanega položaja ni bil priznan, a se je po ogledu Vara veselje Madridčanov, ki so preprečili nemški finale v Ligi prvakov, le lahko začelo.