Gajser zaostal samo za Francozom in se izenačil s Pradom

Slovenski as v motokrosu Tim Gajser je v kvalifikacijah pred VN Francije osvojil drugo mesto in novih devet točk. Jutri bo šlo za rdečo številko. Pancar 16.
Fotografija: Tim Gajser ohranja dobro formo. FOTO: Honda Racing
Tim Gajser ohranja dobro formo. FOTO: Honda Racing

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v kvalifikacijah dirke svetovnega prvenstva v francoskem St. Jean d'Angelyju osvojil drugo mesto v elitnem razredu MXGP. Premagal ga je le domačin Romain Febvre.

Za njima so se v kvalifikacijski preizkušnji zvrstili še Nizozemec Jeremy Seewer, vodilni v SP Španec Jorge Prado, Norvežan Kevin Horgmo in Nizozemec Calvin Vlaanderen.

Drugi slovenski dirkač v razredu MXGP Jan Pancar je v kvalifikacijah končal na 16. mestu.

Gajser je na prejšnji dirki v Španiji izgubil rdečo številko vodilnega v skupnem seštevku. Za Pradom pa je zaostajal le dve točki (298-296), tretji pa je zmagovalec današnjih kvalifikacij Febvre z 267. Ker je Gajser v kvalifikacijah dobil devet točk, Prado pa sedem, sta prejšji in zdajšnji prvak povsem izenačena. Pancar je po šestih dirkah sezone 15., zbral je 65 točk.

Prva vožnja dirke za VN Francije v razredu MXGP bo v nedeljo ob 14.15, druga pa ob 17.10.

Gajser je bil drugi v kvalifikacijah. FOTO: Honda Racing