Švica bo morala na vizum za EP še počakati

Budimpešta, 15. 11. 2023 22.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Švice so bili blizu, da postanejo deveta reprezentanca, ki bi si že zagotovila nastop na evropskem prvenstvu leta 2024 v Nemčiji. Na zaostali tekmi skupine I proti Izraelu, ki je bil gostitelj v madžarski vasici Felcsut, so potrebovali zmago, a igrali le 1:1.

Breel Embolo, Xherdan Shaqiri in Remo Freuler
Breel Embolo, Xherdan Shaqiri in Remo Freuler FOTO: AP

Od 36. minute, ko jo je v vodstvo popeljal Ruben Vargas, pa do 88. minute je kazalo, da bodo cilj izpolnili, toda to jim je preprečil gol rezervista Shona Weissmana.

Švica v zadnjih krogih najbrž ne bo zamudila nove priložnosti za uvrstitev v Nemčijo, Izrael pa tudi še lahko upa, da bo na lestvici prehitel Romunijo, ki ima tako Švica štiri točke več.

Belgijci na prijateljski tekmi ugnali Srbe

Nogometna reprezentanca Belgije je na prijateljski tekmi v Leuvnu premagala Srbijo z 1:0. Edini gol je po veliki napaki srbske obrambe že v drugi minuti dosegel Yannick Carrasco. Obe ekipi sta imeli kar nekaj priložnosti, Srbi, ki jim je bila to generalka pred nedeljskim odločilnim kvalifikacijskim obračunom za nastop na evropskem prvenstvu proti Bolgariji v Leskovcu, so dvakrat zadeli okvir vrat.