Nogometaši OŠ Trebnje ponovno regijski prvaki v malem nogometu

22.2.2024 | 08:20

Mlajši dečki so se v četrtek, 15. 2. 2024, udeležili regijskega tekmovanja v nogometu, ki je potekalo v Črnomlju. Tja so se uvrstili, saj so na medobčinskem prvenstvu, ki je potekalo na naši šoli, osvojili prvo mesto s tremi zmagami in brez prejetega zadetka.

Na regijskem so bile šole razdeljene v tri skupine. Naša šola je bila v skupini C skupaj z OŠ Vavta vas in OŠ Šentjernej. Samo zmagovalec skupine je napredoval v finalno skupino, kjer so med seboj igrale zmagovalke vseh treh skupin.

V prvi tekmi so se naši učenci pomerili z OŠ Šentjernej, ki je prišla v pomlajeni, a v nič manj kakovostni zasedbi. Naši učenci so odlično začeli in po prvem polčasu vodili z 1 : 0. Zadel je Žan Florjančič. V drugem polčasu so nerazumljivo popustili, nasprotnik pa je začel igrati vedno bolje. Proti koncu srečanja je OŠ Šentjernej zasluženo dosegla zadetek, tako da se je tekma končala z neodločenim izidom. To je pomenilo, da je za obe ekipi odločala druga tekma oz. kdo bo premagal nasprotnika z višjim rezultatom. OŠ Šentjernej je imela rahlo prednost, saj je svojo tekmo odigrala za našo šolo.

Nogometaši OŠ Trebnje so tekmo vzeli zelo resno, a jih je točno na polovici prvega polčasa presenetil nasprotnik, ki je nepričakovano zadel. Po prejetem zadetku so učenci zaigrali še bolj zavzeto, kar se jim je obrestovalo, saj so nasprotnika popolnoma nadigrali in v slabih štirih minutah kar petkrat zatresli njihovo mrežo. Po dvakrat sta zadela Jan Oven Snoj in Žan Florjančič, enkrat pa Emil Zupančič. V drugem polčasu so zadeli še dvakrat (Žan Florjančič in Emil Zupančič). Proti koncu pa so nasprotniku dovolili, da je še drugič zadel. 7 : 2 je bil tudi končni rezultat. V zadnji tekmi je OŠ Šentjernej premagala OŠ Vavto vas »le« s 4 : 0, kar je pomenilo, da so se naši učenci uvrstili v finalno skupino, kjer sta jih čakali OŠ Drska in OŠ Center.

V prvi tekmi finalne skupine je OŠ Drska premagala OŠ Center z 2 : 0.

OŠ Trebnje se je najprej pomerila z OŠ Center. Že v prvi minuti so jih naši nogometaši presenetili in po podaji iz avta je s strelom pod prečnik zadel Jan Oven Snoj. Nato so nadzorovali tekmo do par minut pred koncem, ko so nasprotni igralci naredili dve neumnosti in si prislužili dvojno izključitev. Prednost dveh igralcev je izkoristili Žan Florjančič in postavil končni rezultat – 2 : 0.

Zadnja tekma proti OŠ Drska je odločala o naslovu regijskega prvaka. Igra je potekala med obema kazenskima prostoroma z zelo malo priložnostmi. Par minut pred koncem tekme je eno redkih izkoristil Izak Zaletel in s strani premagal vratarja. Minuto kasneje je lep protinapad izkoristil še Erik Strnad za zmago z 2 : 0.

Tako so mlajši učenci OŠ Trebnje v zadnjih treh letih dvakrat postali regijski prvaki, lansko leto pa so bili drugi, kar je za našo šolo lep uspeh.

Najboljši strelec turnirja je bil Žan Florjančič.

Za našo šolo so igrali: Vid Florjančič, Emil Zupančič, Izak Zaletel, Anže Arh, Erik Strnad, Matic Fabjan, Jan Oven Snoj, Žan Strmec, Izak Žlembergar, Leon Damijan in Žan Florjančič.