Drugi športi

Na Rolandu Garrosu ne bo tudi lanske finalistke

Pariz, 17. 05. 2022 17.27 |

Ruska teniška igralka Anastasija Pavljučenko je morala zaradi poškodbe odpovedati nastop na drugem grand slamu sezone na odprtem prvenstvu Francije v Parizu. Tridesetletnica ima že dlje časa težave s kolenom, zaradi česar bo izpustila tudi celotno sezono 2022, je zapisala na družbenih omrežjih. Lani je zaigrala v finalu Rolanda Garrosa.

Prav Rusinja je pred letom dni v polfinalu izločila najboljšo slovensko igralko Tamaro Zidanšek, od Konjičanke je bila boljša s 7:5, 6:3. Kasneje je v finalu izgubila proti Čehinji Barbori Krejčikovi.

Anastasija Pavljučenko in Tamara Zidanšek
Anastasija Pavljučenko in Tamara Zidanšek FOTO: AP

V lanski sezoni je Anastasija Pavljučenko posegla najvišje v karieri, do 11. mesta, v letu 2022 pa je igrala le na treh turnirjih in zabeležila dve zmagi ob treh porazih. Nazadnje jo je v Rimu v prvem krogu ugnala Kanadčanka Leylah Annie Fernandez, sicer finalistka lanskega OP ZDA.

Drugi grand slam sezone se bo v Parizu začel v nedeljo.

Pavljučenkova je nastop odpovedala le nekaj ur zatem, ko se je od igranj v Parizu oslovila že Čehinja Marketa Vondroušova. Finalistka največjega turnirja na peščeni podlagi iz leta 2019, ko je izgubila proti Avstralki Ashleigh Barty, je pred kratkim prestala manjšo operacijo levega zapestja.

"V zadnjih tednih sem čutila bolečine v zapestju, zato sem se po posvetu z zdravnikom odločila za manjši operativni poseg. Upam, da se bom kmalu vrnila na teniška igrišča," je med drugim dejala 22-letna Čehinja, ki je trenutno na 35. mestu na jakostni lestvici WTA.

Marketa Vondroušova
Marketa Vondroušova FOTO: AP

Vondroušova je doslej osvojila le en turnir WTA v Bernu 2017, na lanskih olimpijskih igrah v Tokiu pa je v velikem finalu po treh nizih klonila proti Švicarki Belindi Benčič.