725 ogledov

Slovenski reprezentant svojemu klubu prinesel pokalni naslov

Tomi Horvat Profimedia
Horvat prinesel Sturmu pokalni naslov.

Nogometaši graškega Sturma so znova zmagovalci avstrijskega pokala. Sturm je 89. pokalni finale v Celovcu pred 30.000 gledalci dobil z 2:1 proti Rapidu. Odločilni zadetek je v 81. minuti dosegel slovenski reprezentant Tomi Horvat, ki je sicer igral do 90. minute.

Jon Gorenc-Stanković je pri zmagovalcih igral celo tekmo.

Dunajčani so sicer ob polčasu vodili z 1:0, v zaključku prvih 45 minut je namreč v polno nameril Matthias Seidl, ki je v mrežo poslal odbitek po obrambi vratarja Vítězslava Jaroša.

A že na začetku drugega dela so nogometaši iz Gradca izenačili, obrambni igralec Rapida Leopold Querfeld je zatresel lastno mrežo, žoga se je po kotu namreč v gol odbila od njegovega boka.

Sturm je kasneje zadel še enkrat, a je bil zadetek po posredovanju VAR-a razveljavljen, posojeni nogometaš Arsenala Mika Biereth je storil prekršek nad vratarjem Niklasom Hedlom.

Slednji pa je bil nemočen v 81. minuti. Gruzijec Otar Kiteishvili je podal do Horvata, ta pa je poskrbel za ubranitev pokalne lovorike.