Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 14.02.2021 16:09:28

Lanišek napovedal nov boj za stopničke

Najboljši slovenski smučarski skakalec to zimo Anže Lanišek je na današnjem prologu pred posamično tekmo v Zakopanah (16.10), kvalifikacije niso bile potrebne, saj na startnem seznamu ni niti 50 skakalcev, napovedal nov boj za stopničke. Lanišek je namreč zasedel tretje mesto. Najboljši je bil domačin Dawid Kubacki.

Med slovenskimi skakalci je bil Bor Pavlovčič enajsti, Žiga Jelar pa 24. To sta bila ob Lanišku edina Slovenca med najboljšo trideseterico prologa.

Timi Zajc je bil 36., Tilen Bartol 38., Domen Prevc pa 44.

Za slovenske skakalce A-reprezentance je to zadnje prizorišče svetovnega pokala pred svetovnim prvenstvom v Oberstdorfu. Kot je glavni trener Robert Hrgota pred časom napovedal, bodo tisti reprezentanti, ki jih bo izbral za nastop na SP, izpustili romunski Rasnov naslednji vikend in se raje na prvenstvo pripravljali doma.