Olimpija iztržila dragocen remi proti Ludogorcu

Nogometaši Olimpije so na gostovanju v vročem Razgradu v 2. kolu kvalifikacij za ligo prvakov remizirali z 1:1 in ostajajo v igri za napredovanje.
Fotografija: FOTO: NK Olimpija

Težko gostovanje v Razgradu pri Ludogorcu so nogometaši Olimpije opravili z odliko. V 14. minuti so po prekrasnem zadetku Timija Maxa Elšnika s 14. metrov, žogo je poslal v levi spodnji kot vrat bolgarskega prvaka, povedli z 1:0.

Lahko bi v vodstvu ostali do konca prvega polčasa, a je tik pred odmorom sledila velika nezbranost v ljubljanski obrambi. Najprej je napako naredil Marcel Ratnik, za njim še Ahmet Muhamedbegović in Dominic Yankov je zadel za 1:1.

V drugem delu so najprej pritisnili domačini, začelo je tudi deževati, nato pa so se priložnosti vrstile na obeh straneh. Bolj nevaren je bil vendarle Ludogorec, a so gostje nekako zdržali in v Ljubljano se vračajo z zelo dobrim izidom 1:1, ki pušča veliko možnosti za napredovanje v tretje kolo kvalifikacij za ligo prvakov.

PRVI POLČAS

Tekma se je začela pričakovano, domačini so prevzeli pobudo na sredini igrišča in imeli več žogo v svojih nogah, a resneje vrat Matevža Vidovška niso ogrozili. V 7. minuti je moral zaradi poškodbe z igrišča napadalec Kwadwo Duah, zamenjal ga je Argentinec Matias Tissera.

V 14. minuti je sledil hladen tuš za navijače v Razgradu. Olimpija je bila v enem redkih napadov, žogo so že izgubili, a so jo branilci Ludogorca izbili le do kapetana Olimpije Timija Maxa Elšnika. Ta je žogo sprejel in jo takoj s 25 metrov udaril proti golu in neubranljivo je zletela v levi spodnji kot vrat. Olimpija je povedla z 1:0.

Ludogorec je izenačil tik pred koncem prvega polčasa, po zelo slabem posredovanju obrambe Olimpije. V 44. minuti je Dominic Yankov potegnil po levi strani, najprej je naivno izpadel Marcel Ratnik, že v kazenskem prostoru pa je Ahmet Muhamedbegović nerazumljivo stopil stran od Yankova da bi pokril podajo, napadalec Ludogorca pa je brez težav z neposredne bližine pospravil žogo v mrežo. Obramba Ljubljančanov je res odigrala zelo naivno in prejela poceni zadetek.

DRUGI POLČAS

V drugem polčasu je v Razgradu začelo deževati, ohladitev pa je bolj prav prišla domačinom, ki so iz slačilnice prišli mnogo bolj razpoloženi. Olimpijo so stisnili pred njen kazenski prostor, nekajkrat so gostje zapretili iz protinapadov, a so tudi nadaljevali z napakami v obrambi.

V 68. minuti se je mreža Vidovška znova zatresla, a je bil zadetek Kirila Despodova zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. V drugem delu drugega polčasa, ko sta oba stratega opravila vrsto menjav, so se priložnosti začele vrstiti na eni in na drugi strani. Igra je bila mestoma raztrgana, tudi groba, Ludogorec je bil nekajkrat blizu zadetka za vodstvo, a je bil Vidovšek vselej zbran in tekma se je končala z 1:1.