Praga, 07. 03. 2024 19.01 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
J.B., M.D.
0

Liverpool je z odliko opravil svoje delo na prvi tekmi osmine finala Lige Evropa in domačo Sparto v Pragi razbil s 5:1. Kljub izdatnejši prednosti pa bi lahko srečanje šlo tudi v drugo smer, saj so Čehi pri zaostanku z 0:1 zapravili sijajne priložnosti, ki jih je z dvema goloma še pred polčasom kaznoval Darwin Nunez.

Čudovit zadetek Darwina Nuneza za 3:0

Velika novica iz gostujočega tabora pred tekmo je bila, da se je na klop vrnil Mohamed Salah, ki je pred poškodbo zadnje mečne mišice nazadnje igral 17. februarja. Kljub temu da Redse v nedeljo čaka premierligaški derbi z Manchester Cityjem, je Jürgen Klopp od prve minute v boj poslal skoraj vse svoje prvokategornike. V primerjavi z zadnjo tekmo proti Nottingham Forestu je nemški strokovnjak opravil tri spremembe, v prvo postavo se je vrnil Darwin Nunez, ki je omenjeni obračun odločil v 99. minuti.

Liverpool je veljal za izrazitega favorita in se hitro podal na misijo, da ta naziv tudi upraviči. Že v prvi minuti je bil nevaren prav Nunez, ki bi (skoraj) izkoristil poigravanje domače obrambe. V peti minuti pa je Asger Sorensen nespametno podrl Alexisa Mac Allisterja na robu kazenskega prostora, glavni sodnik Jose Sanchez pa je z nekaj oklevanja pokazal na belo točko. Argentinec je odgovornost prevzel kar nase in preudarno premagal nemočnega Petra Jensna, ki je krenil v napačno smer.

Prejeti zadetek je predramil domače, ki so hitro pokazali zobe. Po četrt ure igre je Lukas Haraslin dočakal uporaben predložek Jana Kuchte z desne strani, sprožil na daljšo vratnico, a je odlično posredoval Caoimhin Kelleher. Pet minut kasneje je kar dvakrat zapretil še Angelo Preciado, kar je na noge dvignilo že tako glasne Spartine navijače. Pritisk se je nadaljeval, Kelleher je moral po podaji iz kota znova posredovati, ko je veselje preprečil Martinu Vitiku.

Kazalo je, da bo obramba Liverpoola prej ali slej klonila, a še preden je Sparta dočakala naslednjo priložnost, je na drugi strani udaril Nunez. Urugvajski napadalec si je fantastično sprejel žogo na približno 25 metrih in potem pametno opazil, da vratar Jensen stoji precej iz svojih vrat, kar je kaznoval z zavitim strelom.

V 37. minuti je imela Sparta novo sijajno priložnost za znižanje, a je nemogoče zapravil Veljko Birmančević, ki se je zapletel pri sprejemu žoge in nato zgrešil povsem prazna vrata. Kazen bi lahko prišla pet minut kasneje, ko je na drugi strani odlično preigraval Cody Gakpo, a se z zaključkom naravnost v vratarja ni proslavil. Je pa zato v sodniškem dodatku to še drugič storil Nunez, ki je z volejem z desne strani znova premagal nemočnega Jensna.

Drugi polčas se je – za razliko od prvega – za domače začel naravnost idealno. Conor Bradley je namreč po manj kot minuti igre nespretno odreagiral pred svojimi vrati in predložek z desne strani odbil naravnost za hrbet svojega vratarja. A upanje na veliki povratek je bilo kratko, saj je Luis Diaz odgovoril le sedem minut kasneje, ko je bila usoda sreačnja (in s tem verjetno tudi potnika v četrtfinale) dokončno zapečatena.

V 74. minuti je Kolumbijca nadomestil že omenjeni Salah, ki se je vrnil po skoraj mesecu dni odsotnosti. Egipčan je kmalu zatem tudi sam zatresel mrežo, a mu je veselje preprečilo posredovanje VAR-a, ki je pravilno pokazal, da je šlo v izgradnji akcije za prepovedan položaj. Se pa je mreža Sparte še petič na tekmi zatresla globoko v sodniškem dodatku, ko je končni izid postavil še en rezervist Dominik Szoboszlai.

Liga Evropa: Sparta Praga - Liverpool

7. marec, Liga Evropa, osmina finala, prva tekma:

Sparta Praga – Liverpool 1:5 (0:3)

Bradley 46. (ag.); Mac Allister 6. (11-m), Nunez 25., 45., Diaz 53., Szoboszlai 90.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

20.42

Hvala za vašo pozornost in lep pozdrav

Spremljamo se naslednji teden, ko boste na Kanalu A in VOYO v torek lahko spremljali tekmo Barcelona - Napoli in v sredo obračun Atletico Madrid - Inter.

90+5'

In tekme je konec

Sodnik je oznanil konec tekme. Sparta bo na povratni tekmi v Liverpoolu iskala čudež, ki ga verjetno ne bo našla.

90+4'

5:1 za Liverpool

Zdaj pa za res. V četrti minuti sodnikovega dodatka je mrežo domačih zatresel Dominik Szoboszlai.

85'

Ali pač ...

Sodniki v VAR sobi so si ogledali posnetek akcije in dosodili prepovedan položaj.

84'

Igra se je nekoliko umirila, nato pa je na sceno stopil Mohamed Salah

Jürgen Klopp je Egipčana v igro poslal v 74. minuti, 10 minut pozneje pa je Salah dosegel peti zadetek Liverpoola na tekmi.