Cedevita Olimpija pričakovano že v finalu, Krka izsilila tretjo tekmo (VIDEO)

Košarka 18. Maj 202422:07 > 19. Maj 2024 22:49 0 komentarjev

Košarkarji Krke so na drugi tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Kansai Helios s 75:73 in izsilili odločilno tretjo tekmo, ki bo v Novem mestu. Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugi tekmi polfinala premagali GGD Šenčur s 103:76

Košarkarji Krke so izenačili polfinalno serijo lige Nova KBM proti Kansai Heliosu. Potem ko so prvo tekmo na domačem parketu izgubili za 16 točk, so v Domžalah slavili s 75:73. Odločilna tretja tekma bo v torek, 21. maja, v Novem mestu.

Zmagovalec se bo v finalu na tri zmage pomeril z boljšim iz polfinalnega dvoboja Cedevita Olimpija – GGD Šenčur, v kateri so po prvi tekmi v prednosti Ljubljančani. Drugo srečanje bo jutri (nedelja) ob 20. uri v Tivoliju. Prva tekma finala bo v petek 24. maja.

Krka je večino tekme odigrala z zgolj šestimi igralci, ki pa so pokazali precej več energije in želje kot v torek v Novem mestu. V prvem polčasu so prišli do desetih točk naskoka, v zaključku tekme pa so s skrajnimi napori ohranili prednost 74:67, ki so si jo priigrali dve minuti in 45 sekund pred koncem.

V zadnjem napadu je imel Kansai Helios priložnosti za podaljšek in zmago, vendar je poskus Roka Nemaniča z blokado ustavil Robert Jurković, met Malcolma Bernarda za tri točke pa ni zadel cilja.

Prvi strelec tekme je bil Jan Špan s 23 točkami (trojke 6:12) in osmimi podajami, a tudi prav toliko izgubljenimi žogami. 17 točk je dodal Robert Jurković (6 skokov), 17 skokov pa je zbral Miha Škedelj (8 točk).

Pri domačih, ki so za tri točke metali komaj 13-odstotno (4:30), je imel Tibor Mirtič 19 točk in osem skokov, 16 točk in 13 skokov je vknjižil Žiga Daneu, 15 točk in osem ukradenih žog pa Nemanič.

Zmaji že v finalu

Prva tekma polfinalne serije v Šenčurju se je končala z zmago Ljubljančanov z 98:86, a so se domači dobro upirali favoriziranim aktualnim prvakom. Danes so košarkarji Cedevite Olimpije v Tivoliju slavili prepričljivo zmago in se z 2:0 v zmagah uvrstili v finale državnega prvenstva.

Košarkarji Cedevite Olimpije so današnji obračun odprli z delnim izidom 10:0 in nakazali, v katero smer se bo dvoboj odvijal. V prvih šestih minutah in pol so gostje zmogli vsega dve točki, tako da je bil delni izid tri minute pred iztekom prve četrtine že 15:2. Ob koncu te so po trojki Dewayna Stewarta ml. Ljubljančani vodili že za +15 (23:8).

V začetku druge četrtine so bili gostje nekoliko bolj enakovreden tekmec, a kljub temu se prednost zmajev ni zmanjšala. Še več, Cedevita Olimpija je ob koncu druge četrtine zaigrala precej bolje in pobegnila že na velikih +27 po polaganju Shawna Jonesa pri 52:25. Gostje so malenkost znižali ob koncu prvega dela, a so na glavni odmor odšli z zaostankom 21 točk.

Takoj po odmoru so Ljubljančani obnovili prednost 27 točk prednosti, v tretji četrtini so nekajkrat povedli tudi z 28 točkami razlike, pred sklepno pa še vedno vodili za 22 točk. V zadnji četrtini so gostje po dolgem času prišli na manj kot 20 točk zaostanka, ko se sredi četrtine znižali na -15 (67:82).

A kljub temu danes o zmagovalcu ni bilo dvomov, vprašanje je le še bilo, s kolikšno razliko bo Cedevita Olimpija na koncu slavila. Ljubljančani so ob koncu znova bolj pritisnili, vmes povedli tudi za +30 (103:73), ob zadnjem zvoku sirene pa slavili s 27 točkami naskoka.

Za ljubljansko zasedbo je 19 točk dosegel Stewart ml., 18 jih je prispeval Gregor Glas, 17 pa Zoran Dragić. Pri Šenčurju je 17 točk dosegel Matej Čibej, 13 jih je ob desetih skokih dodal Alen Malovčić.