Poroka na prvi pogled: Rudi in Marjetka, ko ju ...

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

nu
nu
0 26.04.2024 07:06:20

Na najpomembnejši tekmi! Boleča zaušnica za 'slovenski' Panathinaikos, boj za naslov je ...

Izjemno tesen boj za naslov grških nogometnih prvakov budno spremljajo tudi številni ljubitelji nogometa na sončni strani Alp.

Glavni razlog seveda predstavlja slovenska trojica v vrstah Panathinaikosa. Adam Gnezda Čerin, Andraž Šporar in Benjamin Verbič bodo brez dvoma pomemben del odprave, ki jo bo junija v Nemčijo popeljal slovenski selektor Matjaž Kek, razplet klubske sezone pa bo močno vplival na to, v kakšnem stanju bo trio legionarjev prispel na reprezentančni zbor na Brdu pri Kranju. Čeprav so do konca lige za prvaka v Grčiji na sporedu še trije krogi in razlike pri vrhu lestvice niso velike, za zdaj vse kaže na to, da razpoloženje omenjene trojice vsaj sprva ne bo najboljše.

Sredin večer je namreč prinesel obračun vodilnih ekip prvenstva; Panathinaikos je gostoval pri vodilnem AEK-u in računal na skok na vrh lestvice, a temu v 90 minutah nogometne igre na stadionu Agia Sophia ni bil niti blizu. Branilci naslova so povedli že v 7. minuti srečanja, prednost so podvojili še pred iztekom prvega polčasa, v drugem pa le še dokončali delo in postavili končni izid 3:0.

Tokrat so bili brez pravega odgovora tudi Slovenci; Adam Gnezda Čerin je odigral celotno tekmo, Andraž Šporar je v igro vstopil ob začetku drugega polčasa, Benjamin Verbič pa v 64. minuti. AEK je s to zmago prednost pred najbližjimi zasledovalci povečal na štiri točke.

Naslednja tekma Panathinaikos čaka v nedeljo, ko bodo na domači zelenici gostili Aris, AEK pa na isti dan čaka še en izjemno pomemben obračun s tretjeuvrščenim PAOK-om. Če bo Panathinaikosu v prvenstvu lovorika znova spolzela iz rok, bo lahko rane vsaj deloma zacelil sredi maja, ko se bodo v finalu pokala pomerili ravno z Arisom.