V Münchnu znova nova vrhunska tekma, a bitka je še odprta

Münchenski dvoboj Bayerna in Reala Madrida v prvem polfinalu lige prvakov se je razpletel s štirimi goli in brez zmagovalca. V sredo Borussia Dortmund – PSG.
Fotografija: Realov Brazilec Vinicius Junior je bil osrednji mož prvega münchensko-madridskega dvoboja v polfinalu lige prvakov, ki bo imel še eno razburljivo dejanje v Madridu prihodnjo sredo. FOTO: Kai Pfaffenbach/Reuters

Münchenski Bayern in madridski Real sta se v prvem dvoboju razšla brez zmagovalca. Prvih 90 minut bitke velikanov je bilo razburljivih, Madridčani so zadeli prvi po golu Vincisua Juniorja v prvem polčasu, v drugem so Münchenčani zrežirali probrat. Zadela sta Leroy Sane in Harry Kane z bele točke. Bayern ni zadržal prednosti, Brazilec Vinicius jr. je zadel še drugič. Za končnih 2:2 je zabil gol z bele točke.

Povratna tekma bo 8. maja.

Bayer in Real Madrid sta stara znanca izločilnih bojev elitnega klubskega tekmovanja, Bayern pa uteho za poraz v nemškem prvenstvu skozi ligo prvakov lovi edino lovoriko v tej sezoni.

Bayern je igral že 21. v polfinalu najboljšega klubskega tekmovanja, 13 polfinalov je zbral v dobi lige prvakov. Samo eno moštvo je v tem pogledu boljše, to je prav Real Madrid, ki je igra 33. v polfinalu, 17. v dobi lige prvakov.

Real, s 14 naslovi rekorder tekmovanja, je sicer v osmini finala z 2:1 izločil Leipzig Benjamina Šeška in Kevina Kampla, v četrtfinalu pa po enajstmetrovkah prvega favorita in branilca naslova Manchester City. Bayern je na drugi strani najprej odpravil Lazio s 3:1, potem pa Arsenal s 3:2.

V Dortmundu tretjič Borussia – Paris St-Germain

V sredo bo 21. uri še dvoboj Borussie Dortmund in Paris Saint-Germaina, ta dva bosta povratno tekmo igrala 7. maja. Favorit je pariški klub, ki je v nedeljo postal francoski prvak, tako da lahko gre v boj za finale sproščeno.

Nemci in Francozi so se merili že v skupinskem delu, kjer je PSG domačo tekmo dobil z 2:0, v Dortmundu pa sta kluba igrala 1:1. Za rumeno-črne je to peti polfinale lige prvakov, a prvi po letu 2013. Za PSG pa je to četrti polfinale.

Borussia je v osmini finala izločila PSV s 3:1, v četrtfinalu pa Atletico Madrid Jana Oblaka s 5:4. PSG pa je najprej izločil Real Sociedad s 4:1, nato pa še Barcelono s 6:4.

Finale bo 1. junija na londonskem Wembleyju.

Navijači v polni Allianz Areni v Münchnu so prišli na svoj račun. FOTO: Angelika Warmuth/Reuters

1. polčas:

Prvih 20 minutah je imel vajeti igre v svojih rokah Bayern. Narekoval je ritem in si priigral tudi prvo priložnost. Nemški reprezentant  Leroy Sane je z leve strani prišel do strela s približno devetih metrov, a je madridski vratar Andrij Lunin z levo nogo odbil diagonalni strel po tleh.

Vinicius Junior je stekel za Bayernovo zadnjo obrambno linijo in matiral Manuela Neuerja. FOTO: Kai Pfaffenbach/Reuters

Madridčani so se v skladu s pričakovanji postavili čvrsto v bloku in čakali na svojo priložnost. Dočakali so jo v 24.minuti, ko so iz praktično prvega resnega napadalnega poskusa prišli do vodstva. Z odlično podajo v globino je zablestel Toni Kroos, dvoboj iz oči z Maneuleom Neuerjem pa je Vinicius jr. brez težav spremenil v Realovo vodstvo.

Madridčani so do konca polčasa brez večjih težav zadržali prednost kljub pritiskom Bavarcev, ki pa proti odlični obrambno postavljenim gostom niso našli načina za matno akcijo.

2. polčas:

Bayern ni uprizoril silovitega lova za izenačenjem. Prve minute so bile zelo izenačene, Madridčani so bili celo bolj enakovredni v igri kot v prvem polčasu in tudi prvi resno zagrozili preko Tonija Kroosa. Bavarci so se zdeli brez moči, potem pa se je v 53. minuti razjezil Sane in z ihto z leve strani prodrl v kazenski prostor ter silovito sprožil v vratarjev kot s 14 m in izenačil.

Bavarci so se oddahnili in sprostili. Dobili so krila in po izenačenju hitro zabili še drugi gol. Jamala Musialo je pri prodoru v kazenskem prostoru s prekrškom ustavil Lucas Vazquez, sodnik Turpen pa je pokazal na belo točko. Kane je zanesljivo ukanil Lunina.

Zaostanek je napadalno prdramil tudi Madridčane. Dvoboj je postal veliko bolj dinamičen in odprt, a nevarnejši so bili še naprej Bavarci. Realov trener Carlo Ancelotti je v igroposlal Luko Modrića in Brahima Diaza. Takoj je Hrvat pokazal mojstrstvo s podajo proti Viniciusu jr., ki pa je bil v drugem dvoboju iz oči v oči z Bayernovim vratarjem premagan.

Toda kmalu je dobil tretjo priložnost. Drugi Brazilec v Realovem moštvu Rodrygo je izsili enajstmetrovko po prekršku Južnokorejca Min-jae Kima. Vinicisu jr. je enajstmetrovko spremenil v izenačenje.