Strelski obračun v Dallasu sta dobila George in Harden

Razigrani Irving je bil ob utrujenem Dončiću premalo za zmago Dallasa, Los Angeles Clippers so bili boljši s 116:111 in serijo izenačili na 2:2.
Fotografija: Paul George je s sedmimi trojkami in 33 točkami predvsem v prvem polčasu razbijal obrambo Dallasa, v zaključku tekme je s težko trojko iz kota pokopal vse upe domačinov. FOTO: Foto Kevin Jairaj/Reuters

V prvem polčasu četrte tekme končnice med Dallasom in LA Clippers smo doživeli pravi deja vu, podobno kot pred tednom dni je Dallas medlo vstopil v tekmo in v prvem polčasu zaostajal že za 31 točk. Na krilih odličnega Kyrieja Irvinga so se vrnili v igro, nato pa jim je zmanjkalo moči za preobrat in Clippers so slavili s 116:111. Luka Dončić je dosegel 29 točk, a ni bil razpoložen pri metu za tri točke.

Pred tekmo so iz tabora Clippers sporočili, da bo Kawhi Leonard izpustil (vsaj) četrto tekmo serije, ker ga preveč mučijo bolečine v kolenu. To se je izkazalo za slabo novico za Dallas, podobno kot na prvi tekmi sta bolj v ospredje stopila James Harden in Paul George in v prvem polčasu prerešetala obrambo Dallasa.

Blestel je predvsem George, najprej so mu Teksašani s slabo obrambo pustili, da se je razigral, nato je težke trojke zadeval kar v seriji in prvi polčas končal s 26 točkami. Dallas je bil v izgubljenem položaju, zaostajali so za 31 točk, Dončić je bil tokrat zadržan in predvsem utrujen, zato v njegovi igri ni bilo prave živahnosti, bil je tudi zelo kratkih živcev, s čimer si je že v prvem polčasu prislužil tudi tehnično napako.

Luka Dončić je bil nerazpoložen, posledično se je še bolj kot ponavadi prerekal tudi s sodniki. FOTO: Kevin Jairaj/Reuters

Za razliko od prve tekme se je tokrat Irving odločil, da Dallas ne bo vrgel puške v koruzo, tudi branilec Dallasa je zadeval nemogoče mete in Dallas je do polčasa zmanjšal zaostanek na znosnih 17 točk.

V drugem delu se je pri Dallasu razigral Derrick Jones ml., veliko energije je v obrambo vnesel Maxi Kleber in prednost Los Angelesa se je počasi začela topiti. Dončić ni bil pravi, mučilo ga je koleno, bil je vidno utrujen, a je pet minut pred koncem tekme vendarle zadel pomembno trojko, s katero je izenačil na 98:98.

Trojka Georgea zadnji žebelj v Dallasovi krsti

Pri Los Angelesu je odgovornost prevzel Harden in nanizal tri odlične mete zapored, na drugi strani pa je Irving do konca segel v svojo vrečo trikov in zadel pomembno trojko z osmih metrov, zatem pa še nemogoče polaganje med tremi branilci LA-ja, kakršnega zmore le peščica igralcev v ligi.

Ko je že dišalo po domači zmagi, je George s še eno zelo zahtevno trojko iz kota utišal dvorano in v kali zatrl upe Dallasa. Sledila je izenačena končnica, v kateri pa izkušeni Clippers prednosti niso več izpustili iz rok in končalo se je z zmago Los Angelesa s 116:111. Izid v seriji je zdaj izenačen na 2:2.

V zadnji četrtini za Jamesa Hardna Dallas ni imel rešitve, bradati mož je zlahka prebijal prvo linijo obrambe in nato neoviran zadeval iz polrazdalje. FOTO: Tim Warner/AFP

Najboljši strelec tekme je bil s 40 točkami Irving, Dončić je tekmo končal s 29 točkami, 10 skoki in 10 asistencami, a je iz igre metal le 10/23 in 1/8 za tri točke. Pri gostih sta tako George kot Harden dosegla po 33 točk, George je zadel kar sedem trojk iz 10 poizkusov.

»Moram mu bolj pomagati, zdi se mi, da ga puščam na cedilu. On na parketu pusti vse, kar lahko in za nas je bil doslej v tej končnici izjemen,« je hkrati samokritično dejal Dončić in bil poln hvale na račun  Kyrieja Irving .

O kolenu je po premisleku dejal, da ga nekoliko moti, a ni iskal izgovorov: »Seveda boli, to je očitno. Ampak to nikakor ne more biti izgovor. Začeli smo zelo slabo, površno in to moramo močno popraviti.«

»Smo v seriji. Zavedamo se, s kom se merimo. Tudi sebe poznamo zelo dobro in se znamo prilagoditi. Na peti tekmi bomo videli zelo kakovostno šahovsko partijo,« pa je po tekmi dejal Irving.

Serija se zdaj seli nazaj v Los Angeles, peta tekma bo v noči na četrtek.