Celjani z zmago na derbiju vodilnih do naslova državnih prvakov

Celje, 28. 04. 2024 16.54 | Posodobljeno pred 14 dnevi

Simon Valant
40

V knežjem mestu se je odvil derbi vodilnih, ki je odločil o prvaku državnega prvenstva. Celjani so namreč v 33. krogu prve slovenske nogometne lige gostili ljubljansko Olimpijo, zadetek Egorja Pruceva pa jim je zagotovil drugi naslov v zgodovini kluba (1:0).

Gledalci na lepo napolnjenem Stadionu Z'dežele so v prvem delu igre spremljali predvsem taktično bitko med obema kazenskima prostoroma. Derbi vodilnih se tako v prvem polčasu ni odvil po napovedi Damirja Krznarja, ki je naznanil odprto tekmo brez preračunavanja.

V četrti minuti so prvi zapretili zmaji, ko je s strelom z razdalje celjska vrata ogrozil David Sualehe, a izkazal se je Matko Obradović, ki je med vratnicama po dolgem času nadomestil Matjaža Rozmana.

Celjani, ki so za naslov na derbiju vodilnih potrebovali le točko, so nato prevzeli pobudo. Varovanci Damirja Krznarja so napadali predvsem po levem boku, kjer se je ves čas visoko na polovico Olimpije vključeval Žan Karničnik.

V 17. minuti je tako sledil prvi nevaren strel grofov, ki ga je sprožil Egor Prucev, žoga pa je po bloku Marka Ristića švignila mimo vratnice.

Statistika Celje - Olimpija
Statistika Celje - Olimpija FOTO: Sofascore.com

Šest minut pozneje je sledil odgovor Ljubljančanov. Za individualno akcijo je poskrbel Raul Florucz, njegov močan poskus pa je bil nekoliko previsok. Čez vrata je v 28. minuti zletel tudi strel Luke Bobičanca. Olimpija je nato uprizorila nevaren protinapad, podaje Florucza pa ni uspel unovčiti Agustin Doffo.

Začetek drugega dela igre je pripadel moštvu iz knežjega mesta, ki je v 59. minuti prišlo do vodstva. Z roba kazenskega prostora je z imenitnim strelom žogo za hrbet Matevža Vidovška poslal Prucev.

Celje - Olimpija
Celje - Olimpija FOTO: Aljoša Kravanja

Olimpija je imela nato veliko priložnost za izenačenje, ko je sam proti celjskim vratom stekel Admir Bristrić, toda njegovo namero ob preigravanju je prebral Obradović.

V zaključku tekme je bilo pričakovati močan nalet gostov, a domača zasedba je odlično nadzorovala potek srečanja, s čimer Ljubljančanom ni dopustila kakšne zrelejše priložnosti.

Bližje zadetku so bili grofje, toda novo veselje jim je preprečila vratnica, ki jo je zadel rezervist Sunday Adetunji. Vendarle se je obračun končal z minimalno zmago Celja, mesto ob Savinji pa je lahko začelo slaviti drugi ligaški naslov.