Slovenskemu borcu se je izmuznila kolajna na evropskem prvenstvu

Vrhunski bistriški tekvondoist Ivan Trajkovič je na prvenstvu stare celine v Beogradu izgubil četrtfinalni dvoboj v težki kategoriji.
Fotografija: Ivan Trajkovič (levo) se je prebil do četrtfinala evropskga prvenstva v Beogradu. FOTO: Blaž Samec/Delo

Slovenski tekvondoisti na 26. evropskem prvenstvu olimpijskega združenja WT v Beogradu niso posegli po želeni kolajni. Še najbolj se ji je približal Ivan Trajkovič, ki je danes v kategoriji nad 87 kilogramov izpadel v četrtfinalu.

Potem ko je bil izkušeni Bistričan v uvodnem krogu težke kategorije prost, je v osmini finala premagal Ukrajinca Andrija Harbarja (2:0). V četrtfinalu je moral nato 32-letni Štajerec priznati premoč Britancu Cadnu Cunninghamu (0:2), ki se je – mimogrede – lani ovenčal z zlato lovoriko na evropskih igrah na Poljskem. Če bi zmagal, bi imel Trajkovič (najmanj) bronasto odličje že v žepu.

Danes je naše barve branil tudi Lin Kovačič (do 74 kg), ki je bil za začetek prav tako prost, v osmini finala pa je izgubil z Grkom Charalamposom Flouskounisom (0:2).

Uvodna ovira je bila previsoka tudi za preostala slovenska tekvondoista na prvenstvu stare celine v glavnem mestu Beograda. Od Domna Molja (do 54 kg) je bil v osmini finala boljši Azerbajdžanec Sajad Dadašov (0:2), Nikolaj Bulatović (do 58 kg) pa je že v prvem krogu potegnil krajšo v dvoboju z Izraelcem Orijem Patishijem (1:2).