ku
1 29.04.2024 07:12:46

Dončić je razkril, kaj se dogaja z njegovim kolenom in kako huda je poškodba

Navijače Dallasa zelo skrbi poškodba kolena Luke Dončića. Upravičeno?

Po bolečem porazu pred domačimi gledalci na četrti tekmi s Clippersi (111:116), se zdaj serija, ki je izenačena na 2:2, seli v Los Angeles. Clippersi so zasluženo izenačili serijo, saj so bili boljši praktično celo tekmo. V prvem polčasu so vodili že z 31 točkami razlike pri 55:24, a so nato domači že do polčasa razliko zmanjšali na 17 točk. Tudi v tretji četrtini so Mavericks igrali bolje in ves čas rezali v zaostanek. Zadnji del igre so začeli s štirimi točkami zaostanka in bili kljub nekaj slabim minutam ves čas v igri za zmago. Po polaganju Kyrieja Irvinga so celo povedli s 105:104, a so imeli zadnjo besedo Clippers.

Tekmeci so izkoristili tudi Dončićeve osebne napake, zaradi katerih je bil predvsem tarča v obrambi. Tudi sicer je bil skozi celotno tekmo neprepoznaven in je imel slab odstotek meta. Po koncu je spregovoril tudi o načetem kolenu, zaradi katerega je bil nekoliko vprašljiv pred tekmo, a vseeno stisnil zobe. Po premisleku je dejal, da ga nekoliko moti, a ni iskal izgovorov: "Seveda boli, to je očitno. Ampak to nikakor ne more biti izgovor. Začeli smo zelo slabo, površno in to moramo močno popraviti."

Značke: luka-dončić, dallas