[3]
222246

Avtor: Klemen Verlič
4. 4. 2024, 10.02

Košarkarji Krke so v 24. krogu Lige Nova KBM zabeležili še 20. zmago. V Šentjurju so včeraj zmagali z 98:79, a ob tem ostali brez vsaj enega pomembnega člana moštva.

Krka si je z novo zmago vsaj še za en krog zagotovila prvo mesto na lestvici lige Nova KBM. Tekmo je nadzorovala od prve pa do zadnje četrtine. Njen uspeh pa je bil redkokdaj pod vprašajem. Še najbolj na samem začetku, ko je Šentjur dobro odprl srečanje, a je nalet gostiteljev izvrstno zaustavil Miha Cerkvenik, ki je že v prvi četrtini dosegel kar 18 točk. Na koncu pa s 27 za sedem točk izboljšal svoj najboljši izkupiček sezone.

Največji udarec je Krka prejela na samem začetku druge četrtine, ko si je že ob prvem prodoru koleno poškodoval Marko Radovanovič. Srb je na svoj 28. rojstni dan obležal na tleh in predčasno končal tako tekmo kot tudi sezono.

Izguba Radovanovića pred zadnjo tekmo rednega dela lige ABA in končnico domačega košarkarskega prvenstva bi bila velik udarec za varovance Gašperja Okorna. Slednjega skrbi tudi zdravniško stanje Roberta Jurkovića, ki je tekmo zaradi udarca v glavo prav tako končal na klopi.

“Sicer smo zmagali, a nam je ta tekma prinesla veliko dodatnih skrbi. Radovanović ima kot kaže poškodovano križno vez in je že končal s sezono, poškodoval se je tudi Jurković. Ne vem, ali nam za zmaga sploh kaj pomeni, glede na to, da v soboto igramo eno odločilnih tekem sezone in se nam je sedaj to zgodilo. Moral bi biti zadovoljen z zmago, a so misli sedaj čisto drugje. Čestitam igralcem za zmago, mislim, da je bila zaslužena. Želeli smo izkoristiti tekmo, porazdeliti minutažo in določene stvari potrenirati pred odhodom v Čačak, a se je obrnilo drugače. Upam, da se vseeno nekako sestavimo, domačim pa želim vse dobro v nadaljevanju sezone,” je po teki dejal trener Krke.

Foto, video: Šport TV

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več