[3137]
200621

Avtor: Gregor Kovačič
19. 8. 2023, 19.11

Nogometaši iz Leipziga so v uvodnem krogu nemškega prvenstva v Leverkusnu izgubili proti Bayerju z 2:3. Tragični junak dvoboja je bil napadalec Bikov Lois Openda, ki je takoj po znižanju rezultata na 3:2, zapravil odlično priložnost za izenačenje.

Lekarnarji iz Leverkusna so sijajno odprli tekmo pred domačimi privrženci ter z goloma Nizozemca Jeremieja Frimponga v 24. in Jonathana Taha v 35. minuti povedli z 2:0. Zasedba s Šaške je po visokem zaostanku zaigrala zelo napadalno, v končnici prve polovice tekme pa po zadetku Španca Danija Olma znižala na 1:2.

Video is not available for your country.

V drugem polčasu so izbranci španskega strokovnjaka Xabija Alonsa po golu domačega zvezdnika Floriana Wirtza v 64. minuti povedli s 3:1, osem minut kasneje pa je Belgijec Lois Openda znižal na 2:3. Rdeči biki iz Leipziga so v zadnjem delu tekme imeli pobudo, strnjene domače obrambe pa niso ukanili.

Največ golov je padlo na Bavarskem na tekmi med Augsburgom in Borussio iz Mönchengladbacha. V prvem polčasu sta obe ekipi dosegli po tri gole, v drugi polovici tekme pa je dolgo časa kazalo na zmago domače zasedbe iz Augsburga, potem ko je švicarski reprezentant Ruben Vargas v 76. minuti zadel za 4:3. Poln točkovni plen domačih nogometašev je v sedmi minuti sodnikovega podaljška preprečil Čeh Tomaš Čvančara po golu z 11-metrovke.

Stuttgart se je v minuli sezoni krčevito boril za obstanek v bundesligi, na uvodni tekmi nove sezone pa je kar s 5:0 odpravil Bochum. Freiburg je v Hoffenheimu zmagal z 2:1, Wolfsburg pa je na domačih tleh ukanil novinca na prvoligaški sceni iz Heidenheima z 2:0.

Zadnji nemški prvak Bayern iz Münchna je že v petek v Bremnu premagal Werder s 4:0. Za Bavarce je dva gola dosegel nemški reprezentant Leroy Sane, po enega pa letošnja zveneča angleška okrepitev Harry Kane in Francoz Mathys Tel.

V nedeljo bosta na sporedu še dve tekmi. Obračun Union Berlin – Mainz se bo začel ob 15.30, Eintracht Frankfurt – Darmstadt pa ob 17.30.