luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 01.05.2024 23:05:23

Magdeburg in Aalborg prva polfinalista lige prvakov

Rokometaši Aalborga in Magdeburga so prvi polfinalisti lige prvakov. Aalborg je v polfinalu izločil Veszprem, Magdeburg pa po sedemmetrovkah Kielce.

Aalborg, ki je prvo tekmo v gosteh izgubil z 31:32, je tokrat slabil s 33:28. Slabše je začel tekmo in zaostal s 4:7, potem pa je prevzel igro v svoje roke in že povedel tudi za pet golov, prednosti pa nato ni več izpustil iz rok.

Pri zmagovalcih je Aleks Vlah prispeval tri gole, pri poražencih pa Gašperja Marguča ni bilo v ekipi. Mads Hoxer je bil z devetimi goli najboljši strelec Aalborga in tekme, pri Veszpremu je bil s šestimi najuspešnejši Mikita Vailupau.

Zelo razburljivo je bilo v Magdeburgu, kjer so domači lovili gol zaostanka s prve tekme (26:27) in ga tudi ujeli. Poljaki so v prvem polčasu vodili tudi za tri gole, v izenačenem drugem polčasu so domači povedli z 21:19, 22:20 in 23:21, vendar je minuto pred koncem Igor Karačić Kielcam priigral izvajanje sedemmetrovk.

Pri teh so bili uspešnejši branilci naslova Nemci, pri katerih je bil s šestimi goli najboljši Omar Ingi Magnusson, Sergey Hernandez Ferrer je zbral 15 obramb.

V četrtek bo ob 18.45 Kiel gostil Montpellier (prva tekma 30:39) Staša Skubeta, Barcelona Blaža Janca in Domna Makuca pa PSG (30:22).

Zaključni turnir bo 8. in 9. junija v Kölnu.

Značke: rokomet, liga prvakov